Selena Gomez ka një truk që përdor kur vendos rimel në qerpikët e saj të poshtëm dhe përfshin një mjet bukurie të papritur.

Këngëtarja dhe aktorja e muzikës pop përdor piskatore të përshtatshme kur ajo ka nevojë për përkufizim të shtuar në qerpikët e saj të poshtëm.

29-vjeçarja demonstroi teknikën në një ‘tutorial’ makijazhi prej 43 sekondash që postoi në TikTok për linjën e saj të kozmetikës, Rare Beauty.

Klipi, i cili është vendosur në këngën “Crazy” të Patsy Cline, tregon Gomez duke përdorur majën e një piskatore për të mbledhur rimelin nga një shkop. Më pas ajo e shtyp pjesën e piskatores së bashku përgjatë pjesëve të vijës së saj të poshtme të qerpikëve – duke u siguruar që të mos e njollosë atë nën sy.

“Nuk më intereson pesha ime” - Selena Gomez i kundërpërgjigjet personave që komentojnë përmasat e saj “Nuk më intereson pesha ime” - Selena Gomez i kundërpërgjigjet personave që komentojnë përmasat e saj

Përdoruesit e TikTok vunë re trukun e Gomez dhe shprehën mendimet e tyre në pjesën e komenteve. “Truku me piskatore është kaq revolucionar”, ka shkruar një tjetër komentues. “Kjo është arsyeja pse [ju jeni] një mbretëreshë”.

@selenagomez

@rarebeauty oh and thank you so much for the support on my new tinted moisturizer!! Means so so much to me!

♬ Crazy – Patsy Cline

“O Zot nuk e ka menduar kurrë atë truk me piskatore”, tha një përdorues tjetër. “Do ta përdor!”

Selena Gomez zbulon se ka qëndruar larg internetit për katër vite: Jeta ime ka ndryshuar plotësisht, jam më e lumtur Selena Gomez zbulon se ka qëndruar larg internetit për katër vite: Jeta ime ka ndryshuar plotësisht, jam më e lumtur

Videoja e tutorialit të grimit të Gomez është parë më shumë se 9.4 milionë herë. Gjithashtu ka mbledhur më shumë se 987 pëlqime dhe shtatë mijë komente. /Telegrafi/