Me tri humbje në tri ndeshje, femrat e Hajvalisë eliminohen nga Liga e Kampionëve

Hajvalia e ka përfunduar aventurën evropiane me humbje të thellë nga Sportingu i Lisbonës me rezultat 4:1.

Ky ishte takimi i fundit i Hajvalisë në Ligën e Kampionëve për këtë vit, ku në tri duele ka pësuar tri humbje me golëdallim 1-7.

Madje, golin e vetëm për vashat e Hajvalisë e ka shënuar pikërisht sot Blerta Shala.

Vashat prishtinase sot pranuan edhe një karton të kuq.

Zylfije Bajramaj u ndëshkua në kohën shtesë me kartonin e dytë të verdhë.

Nga ky grup tutje kaloi Shymkent i Kazakistanit me tri fitore. Sportingu e mbylli i dyti me 6 pikë, ndërsa MTK Hungaria e treta me 3 pikë./Telegrafi/

Perez tanimë e di se cilin trajner e do te Reali si pasues të Carlo Ancelottit

Hansi Flick realizon dy afrime të reja te Barcelona

Llogaria zyrtare e Michael Schumacher në rrjetet sociale bën postimin e parë pas 'daljes publike' të tij

Formula 1
Legjenda e futbollit kërkon që drejtorët e Man Utd të arrestohen për shitjen e McTominay

Taulant Xhaka tregon lutjen që i bëri Granitit për mos të udhëtuar drejt Serbisë: Nuk është e lehtë të qëndrosh nën kontroll për 90 minuta

Real Madridi i fërkon duart ndërsa bisedimet mes Trent dhe Liverpoolit janë 'pezull'