LAJMI I FUNDIT:

Tregtarët e infektuar me COVID-19 në Krushë të Madhe kishin pasur kontakte me 20 persona

Tregtarët e infektuar me COVID-19 në Krushë të Madhe kishin pasur kontakte me 20 persona

Kryetari i Këshillit të fshatit Krushë e Madhe, Selami Hoti thotë se dy tregtarët nga Malisheva që kanë shitur fidane pemësh në Krushë të Madhe janë takuar me rreth 20 persona.

Reklama

Hoti për RTV Dukagjinin thotë se fshatarët janë lajmëruar në bazë vullnetare në Qendrën e mjekësisë familjare pas apelit që kanë bërë udhëheqësia e fshatit.

Ai thotë se për vizitën në këtë fshat të dy tregtarëve që tashmë kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 janë njoftuar nga Policia e Kosovës, përcjell Telegrafi.

Kryetari i Këshillit të fshatit Krushë e Madhe, thotë se qytetarët që kanë kontaktuar me tregtarët e infektuar janë nën mbikëqyrje nga mjekët e QMF-së.

“Varësisht ën bazë të simptomave gjatë ditëve të ardhshme do të veprojmë. Ne kërkojmë me mirëkuptim që ata qytetarë të vet izolohen në shtëpi me qëllim që të mos infektojnë edhe të tjerët”, tha ndër të tjera Selami Hoti./Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Vuçiq në takim me Escobarin dhe Lajçakun kërkon formimin e Asociacionit

Vuçiq në takim me Escobarin dhe Lajçakun kërkon formimin e Asociacionit

Lajme
Walker: Presioni që po i bëhet Kosovës është i padrejtë, serbët vazhdojnë të marrin urdhra nga Beogradi

Walker: Presioni që po i bëhet Kosovës është i padrejtë, serbët vazhdojnë të marrin urdhra nga Beogradi

Politikë
​Hovenier rithekson nevojën për depërshkallëzim në veri

​Hovenier rithekson nevojën për depërshkallëzim në veri

Politikë
Escobar: Kemi vështirësi në raportet me Kurtin, presim që deri nesër të ketë marrëveshje për qetësim të situatës në veri

Escobar: Kemi vështirësi në raportet me Kurtin, presim që deri nesër të ketë marrëveshje për qetësim të situatës në veri

Lajme
Molliqaj: Asociacioni është përgjigja për secilin manovrim taktik të Kurtit

Molliqaj: Asociacioni është përgjigja për secilin manovrim taktik të Kurtit

Lajme
Muaji i katërt që policët nuk paguhen për rrezikshmëri në punë, sindikata nuk përjashton hapat radikalë

Muaji i katërt që policët nuk paguhen për rrezikshmëri në punë, sindikata nuk përjashton hapat radikalë

Siguri
Kalo në kategori