Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes pritet të ketë kokëdhimbje për ndeshjet kualifikuese të “Katar 2022” në muajin shtator, shkaku i lëndimeve, por edhe i disa lojtarëve që ende janë pa skuadra.

Dardanët do të luajnë tri ndeshje në muajin shtator në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Ekipi i drejtuar nga Challandes do të luajë ndeshjen e parë në udhëtim dhe dy ndeshjet tjera në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Renditja e re e FIFA-s – Kosova ngritët pesë pozita, Shqipëria bie tri vende Renditja e re e FIFA-s – Kosova ngritët pesë pozita, Shqipëria bie tri vende

E para është ndaj Gjeorgjisë në udhëtim me 2 shtator, ne dyta ndaj Greqisë me 5 shtator, ndërsa e treta me 8 shtator ndaj Spanjës, përcjell Telegrafi.

Reklama

Megjithatë, trajneri zviceran pritet të ketë kokëdhimbje për këto dy ndeshje, shkaku i disa lëndimeve, por edhe i situatës së disa lojtarëve që janë ende pa skuadra.

Reklama

Arbër Zeneli, Edon Zhegrova dhe Blendi Idrizi do të jenë tri mungesat e sigurta shkaku i lëndimeve.

Blendi Idrizi pëson dëmtim me Schalken, me shumë gjasa mungon në ndeshjet e shtatorit për Kosovën Blendi Idrizi pëson dëmtim me Schalken, me shumë gjasa mungon në ndeshjet e shtatorit për Kosovën

Në anën tjetër, Samir Ujkani, Hekuran Kryeziu dhe Idriz Voca janë ende pa skuadra dhe nuk dihet nëse Challandes do t’i ftojë për këto dy ndeshje.

Ndryshe, afati kalimtar në shumicën e ligave evropiane është i hapur së paku deri më 31 gusht dhe shpresojmë që lojtarët e Kosovës të bëhen me skuadra të reja. /Telegrafi/

Reklama