Tashmë e dimë se nuk ka asgjë si ndjesia e një transformimi të plotë të flokëve.

Qoftë në formën e flokëve të lyer apo ballukeve interesante, stilimi perfekte ka aftësinë të ndryshojë tërësisht pamjen e jashtme të një personi.

Vajzat e famshme njihen për ndryshimet e shpeshta të stilit, pa hezitim për të eksperimentuar sa herë që kanë mundësi.

Viti 2021 nuk mund të ishte ndryshe, ato sollën pamje të veçanta, sidomos sa i përket flokëve dhe kjo është një nga gjërat më emocionuese për të parë.

Vazhdoni të lëvizni më poshtë për të parë transformimet më ikonike të këtij viti:

Gigi Hadid

Reklama

Menjëherë pasi debutoi me balluke të guximshme ngjyrë gështenjë, bukuroshja 26-vjeçare doli në New York City me kominoshe të kuqe. Pas gati një viti si flokëkuqe, Hadid duket se është kthyer në rrënjët e saj si bionde.

Reklama

Florence Pugh

Florence Pugh ka pasur flokë gështenjë për disa kohë, por ylli i “Black Widow ” e bëri një hap më tej teksa u tha lamtumirë flokëve të gjatë për një prerje më të shkurtër.

Hailey Bieber

Supermodelja u zhvendos nga ngjyra e saj e zakonshme bionde dhe u bë brune. Bieber kishte ngacmuar një transformim të ngadaltë në flokë kafe çokollatë, ndërsa nuanvat e saj bionde të verës po hynin gradualisht në mbretërinë e toneve të ngrohta kafe të sezonit të vjeshtës.

Reklama

Selena Gomez

Selena Gomez ka luajtur me flokët e saj gjatë gjithë vitit. Në prill, themeluesja e markës Rare Beauty i transformoi flokët e saj të errët në një ngjyrë bionde kremoze që iu deshën tetë orë për t’u arritur. Këngëtarja iu rikthye rrënjëve të saj brune në korrik, dhe më pas shkoi për një bob të hapur në transformimin e saj të fundit në tetor.

Reklama

Christina Aguilera

Këngëtarja e “Genie in a Bottle” e nisi vitin me flokët e saj biondë platin, vetëm për t’i ndryshuar në tetor me një bojë të kuqe të gjallë për të shkuar krah për krah me muzikën e saj të re.

View this post on Instagram

A post shared by Christina Aguilera (@xtina)

Reklama

Whitney Peak

Aktorja debutuar një prerje elegante bionde në “Savage x Fenty Volume 3” premierë në New York. Është e qartë se nostalgjia ka luajtur një rol të madh në trendet e modës dhe bukurisë së sotme, dhe modeli klasik i flokëve të Peak i viteve ’80 është një provë shtesë për këtë.

Margot Robbie

Margot Robbie zbuloi për herë të parë balluket e saj të reja të bukura në Oscars në prill, por numri i gushtit i British Vogue na lejoi të shihnim pikat e saj të mrekullueshme të artë dhe vajzën franceze në skajet nga afër.

Reklama

Bella Hadid

Bella Hadid është e njohur për modelet e saj të flokëve që ndryshojnë vazhdimisht. Në gusht, supermodelja zgjodhi stilet e viteve 2000, teksa debutoi me vija neoni portokalli dhe bionde në pjesën e përparme me një ngjyrë të zezë asimetrike.

View this post on Instagram

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

Reklama

Camila Cabello

Camila Cabello debutoi një transformim mahnitës të flokëve përmes Instagramit, vetëm disa ditë pasi konfirmoi ndarjen e saj nga ish-i Shawn Mendes.

View this post on Instagram

A post shared by camila (@camila_cabello)

Willow Smith

Willow Smith është një yll absolut i rock-ut, dhe është e natyrshme që flokët e saj të duken njësoj. Në dokumentarin e saj të koncertit të publikuar më 16 korrik, këngëtarja mbylli shfaqjen me një interpretim rock të hitit të saj të vitit 2010 “Whip My Hair”, ku rruajti flokët gjatë performancës.

Billie Eilish

Mos harroni kurrë transformimin ikonë të flokëve të Billie Eilish, kur ajo kaloi nga ngjyra e saj e gjelbër dhe e zezë në një bionde me shkëlqim. Këngëtarja e bëri një hap më tej teksa e preu në një bob elegant kushtuar nënës së saj.

Reklama
Reklama

/Telegrafi/