LAJMI I FUNDIT:

Tesla, ashtu si Apple, tani do t’ju bëjë të blini veçmas një karikues për makinën tuaj

Tesla, ashtu si Apple, tani do t’ju bëjë të blini veçmas një karikues për makinën tuaj
Reklama

Është një refren i zakonshëm mes fansave të Tesla-s që Tesla është një kompani teknologjike, jo një kompani makinash.

Dhe CEO i Tesla-s, Elon Musk “sapo ndihmoi të vërtetonte” se ata kanë të drejtë.


Tesla ka ndaluar përfshirjen e kabllove të karikimit me makinat e saj elektrike, tha Musk në një seri postimesh në Twitter të shtunën, përcjell Telegrafi.

Ndryshe, në vitin 2020, Apple ndaloi dërgimin e iPhone me karikues të përfshirë, duke provokuar zemërimin e klientëve në mbarë botën.

Në atë kohë, Apple tha se masa do të ndihmonte në uljen e ndikimit mjedisor të iPhone duke i lejuar kompanisë të përdorë më pak paketim. /Telegrafi/