LAJMI I FUNDIT:

Telashet nisën sapo u vendosën në banesë: Çifti kinez nuk e dinin pse po kolliten dhe më pas hidrauliku zbuloi diçka rrëqethëse

Telashet nisën sapo u vendosën në banesë: Çifti kinez nuk e dinin pse po kolliten dhe më pas hidrauliku zbuloi diçka rrëqethëse

Një burrë i quajtur Tan dhe e dashura e tij morën me qira një apartament në Pekin dhe disa muaj më vonë shëndeti i tyre u përkeqësua.

Fillimisht ata filluan të kolliten dhe burri pretendon se i humbën flokët dhe u mbush me puçrra. Ai kuptoi se nuk e kishte paguar faturën e ujit për gjashtë muaj.

Tan ekzaminoi matësin e ujit dhe përcaktoi se diçka nuk shkonte. Domethënë, sado që ta zhbllokonte rubinetin, gjendja në njehsor nuk ndryshonte.

Pikërisht atëherë ai vendosi të thërriste hidraulikun, duke mos ditur se çfarë e priste.

Eksperti dyshohet se përcaktoi se kishte një tub shtesë, të cilin Tan nuk e kishte vënë re, që lidhte tualetin dhe tubat e ujit nga rubineti.

Kjo do të thotë se qiramarrësit kanë përdorur ujë të tualetit për gjashtë muaj?! Dhe jo vetëm kaq, ata e përdornin për gatim dhe larje.

Hidrauliku e rregulloi problemin, por Tani kërkon kompensim monetar nga agjencia e qiradhënëse.

Nga ana tjetër, agjencia e paidentifikuar thekson se qiramarrësit kanë mundësinë të përdorin ujin e pijshëm ose ujin nga një pus aty pranë duke rregulluar valvulën. Por Tani dhe e dashura e tij pretendojnë se nuk e dinin këtë.

Agjencia shton se uji nga pusi ka kaluar testet e cilësisë në muajin mars, por ende është i destinuar për shpëlarjen e tualeteve dhe ujitjes së bimëve.

Negociatat për kompensimin e mundshëm janë duke vazhduar. /Telegrafi/


Në trend Fun

Më shumë
Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Çakalli zbret në mes të Tiranës, kapet në shkallët e Teatrit të Operas dhe Baletit

Fun
Nëna mendonte se vajza e saj kishte fuqi të mbinatyrshme: Me këtë truk të thjeshtë, edhe ju mund t'i mahnitni njerëzit

Nëna mendonte se vajza e saj kishte fuqi të mbinatyrshme: Me këtë truk të thjeshtë, edhe ju mund t'i mahnitni njerëzit

Fun
Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Problemi matematikor i amerikanes 6-vjeçe që hutoi njerëzit në internet

Interesante
Vajza gjashtëmujashe provon avokadon për herë të parë, shikoni reagimin e saj

Vajza gjashtëmujashe provon avokadon për herë të parë, shikoni reagimin e saj

Fun
Njerëzit u shokuan me të kuptuar domethënien e këtij simboli në shishen e shamponit - a e keni ditur?

Njerëzit u shokuan me të kuptuar domethënien e këtij simboli në shishen e shamponit - a e keni ditur?

Interesante
Libri i Rekordeve Guinness: 10 rekordet më të çuditshme

Libri i Rekordeve Guinness: 10 rekordet më të çuditshme

Fun
Kalo në kategori