Ekrani i ndjeshëm në prekje, duket se është më i madh se ai që shihet te Tesla

Nëpërmjet fotografisë qe tregon enterierin e makinës tërësisht të re, Subaru ka bërë të ditur se Legacy 2020 do të prezantohet gjatë muajit që vjen në Chicago Auto Show.

Deri më tani është shpërndarë vetëm një imazh, që lë të kuptohet se kjo makinë do të kenë brenda teknologji të lartë, transmeton Telegrafi.

Bie në sy ekrani gjigant i ndjeshëm në prekje, që duket se është edhe më i amdhe se ai është më i madh se ekrnet që i shohim te makinat Tesla.

Sa i përket ndërtimit, Legacy do të përmbajë Global Platform nga Subru, të cilën e ndajnë edhe Impreza, Crosstrek dhe Forester.

Eksterieri do të jetë i gjerë dhe me disa shtesa mbi rrotë, ndërsa prezantimi do të bëhet më shtatë shkurt në panairin e Çikagos. /Telegrafi/