LAJMI I FUNDIT:

Të shtëna me armë zjarri në Bardhosh të Prishtinës, plagosen dy persona

Të shtëna me armë zjarri në Bardhosh të Prishtinës, plagosen dy persona
Foto Ilustruese

(E plotësuar) Dy persona janë plagosur sot në fshatin Bardhosh të Prishtinës.

Reklama

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Agron Borovci tha për Telegrafin se rasti ka ndodhur rreth orës 15:30.

“Rreth orës 15:30 është pranuar informata për një rast të plagosjes me armë zjarri të ndodhur në fshatin Bardhosh të komunës së Prishtinës. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe mbështetur në të dhënat e para, janë ngritur dyshimet se dy persona janë plagosur me armë zjarri nga persona aktualisht të panjohur”, ka thënë ai.

Borovci ka shtuar tutje se viktimat janë dërguar në QKUK për të marrë trajtimin e nevojshëm mjekësor.

“Hetuesit policor kanë nisur një hetim me qëllim të sqarimit të të gjitha rrethanave që karakterizojnë rastin si dhe identifikimin e të dyshuarve të mundshëm”, shtoi tutje Borovci.

– – – – – – – – – –

Të shtëna me armë zjarri ka pasur para pak minutash në fshatin Bardhosh të Prishtinës.

Sipas informatave të para nga vendi i ngjarjes dyshohet për të plagosur.

Telegrafi mëson se Policia tashmë ka dalë në vendin e ngjarjes.

Lajmi në plotësim…


Në trend Lajme

Më shumë
Liburn Aliu i quan të pavërteta lajmet se KFOR-i ia ka ndaluar ta takojë kryetarin e Leposaviqit

Liburn Aliu i quan të pavërteta lajmet se KFOR-i ia ka ndaluar ta takojë kryetarin e Leposaviqit

Lajme
Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë, Lutfiu: Arrestimi i drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, skenar i presionit ndaj shqiptarëve

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë, Lutfiu: Arrestimi i drejtorit të Shtëpisë së Kulturës në Bujanoc, skenar i presionit ndaj shqiptarëve

Lugina
Aktivistët serbë të Kosovës: Vuçiq s’i lejoi serbët të dalin në zgjedhje

Aktivistët serbë të Kosovës: Vuçiq s’i lejoi serbët të dalin në zgjedhje

Lajme
Rama u përgjigjet atyre që po e kritikojnë për draft-Statutin e Asociacionit

Rama u përgjigjet atyre që po e kritikojnë për draft-Statutin e Asociacionit

Lajme
Gjenerali amerikan për situatën në veri: Duam të fokusohemi në paqe, udhëheqësit të jenë transparentë

Gjenerali amerikan për situatën në veri: Duam të fokusohemi në paqe, udhëheqësit të jenë transparentë

Lajme
Deputetët kundër fertilizmit artificial, kritikohen nga mjekët e aktivistët

Deputetët kundër fertilizmit artificial, kritikohen nga mjekët e aktivistët

Lajme
Kalo në kategori