LAJMI I FUNDIT:

Të shkëlqyeshme për ditët gri: Kombinime çizmesh dhe fustanesh valëvitës

Të shkëlqyeshme për ditët gri: Kombinime çizmesh dhe fustanesh valëvitës

Kjo formulë specifike e modës është e mrekullueshme në kohë të paqëndrueshme, kur ende duam të përdorim disa nga pjesët e lehta

Reklama

Në çdo rast, çizmet kalojnë edhe në disa variante mode më femërore.

Këto ditë po provojmë lloje të ndryshme çizmesh në pjesë pak më të lehta, është kjo një formulë specifike e modës që e duam më shumë në pranverë, transmeton Telegrafi.

Rosie e di që një fustan romantik me motiv lulesh është ideal për çizmet klasike në nuancë kafe. Stili i saj është një frymëzim i vërtetë.

Nëse fustani është i lehtë, transparent, kombinoni me një tjetër, mundësisht më të shkurtër, për ta bërë lojën e artit interesante. Në këtë mënyrë mund të vishni edhe një tunikë të ngushtë elastike.

Jessica Alba është një tjetër zonjë e njohur që i njeh mirë avantazhet e çizmeve, sidomos në ditët e motit të paqëndrueshëm.

Forma me rripa dhe fanella të parezistueshme me vija janë përfaqësues të vërtetë të stilit për ditët e ngrohta.

Taylor Swift i pëlqen shumë kreacionet e shkurtra, por në ditët e ftohta i vesh me çizme të gjata.

Xhaketa e lëkurës dhe çizmet janë një çift ëndrrash – stili i stilit rocker është ende në trend.

Veshjet me dantella duken të shkëlqyera me vajzat me kaube klasike.

Nuk është ende koha për të hequr çizmet e ushtrisë. /Telegrafi/