LAJMI I FUNDIT:

Të paktën dy të vdekur, i dyshuari është një student – detaje dhe pamje të tjera nga të shtënat me armë në Roterdam

Të paktën dy të vdekur, i dyshuari është një student – detaje dhe pamje të tjera nga të shtënat me armë në Roterdam

Dy persona u vranë si pasojë e incidenteve të të shtënave në Roterdam të enjten. Një vajzë 14-vjeçare është plagosur rëndë.

Ky është informacioni i fundit që vjen nga Roterdami i Holandës, nga ku me herët u raportua për të shtëna armësh në dy vende.

Siç thuhet më tej, i dyshuari, një 32-vjeçar nga Roterdami, është student në Universitetin Erasmus dhe i njohur për organet e drejtësisë, përcjell Telegrafi.

Dhe pas dy incidenteve të të shtënave në dy vende, një 32-vjeçar banues në Roterdam u arrestua nën helipadën e Erasmus MC.

Ai dyshohet për të shtëna dhe zjarrvënie në një shtëpi në Heiman Dullaertplein në lagjen Delfshaven.

Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar
Lexo po ashtu Një burrë i armatosur dhe me veshje ushtarake hapi zjarr brenda një spitali në Roterdam – pamjet tregojnë kaosin e krijuar

“Ai qëlloi në drejtim të dy personave atje”, tha policia, duke shtuar se bëhet fjalë për një grua 39-vjeçare dhe një vajzë 14-vjeçare.

Më pas ai dyshohet se qëlloi një burrë 46-vjeçar në një klasë në Erasmus MC.

Ky i fundit vdiq, sikurse edhe gruaja në shtëpi.

Përveç të shtënave, bëhet e ditur se ndezi një zjarr në spital.

Ndërkohë policia ka thënë se nuk dyshon për ndonjë sulmues të dytë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Marina gjermane për pak sa nuk rrëzoi një dron amerikan mbi Detin e Kuq – luftanija lansoi dy raketa në drejtim të fluturakes

Marina gjermane për pak sa nuk rrëzoi një dron amerikan mbi Detin e Kuq – luftanija lansoi dy raketa në drejtim të fluturakes

Azia
Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 - Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Publikohen dokumente sekrete ruse të viteve 2008/2014 - Putin kishte menduar të përdorte armët bërthamore kundër pushtimit të mundshëm kinez

Evropa
Teksasi po lufton me zjarrin e dytë më të madh në historinë e këtij shteti amerikan, digjen 850 mijë hektarë

Teksasi po lufton me zjarrin e dytë më të madh në historinë e këtij shteti amerikan, digjen 850 mijë hektarë

Amerika
Ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar aeroplanin e tretë luftarak rus këtë javë

Ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar aeroplanin e tretë luftarak rus këtë javë

Evropa
Shqetësim i madh në mesin e zyrtarëve të Bidenit, se Izraeli mund të nisë një sulm tokësor në Liban

Shqetësim i madh në mesin e zyrtarëve të Bidenit, se Izraeli mund të nisë një sulm tokësor në Liban

Azia
Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Duhet të mësohemi të jetojmë në një botë me konflikte

Evropa
Kalo në kategori