LAJMI I FUNDIT:

Do të çuditeni kur të mësoni për çmimin e këtij hamburgeri në Filadelfia

Do të çuditeni kur të mësoni për çmimin e këtij hamburgeri në Filadelfia

Një lloj hamburgeri në një restorant të Filadelfia-s i mbuluar me ar dhe peshon 226 gramë kushton 700 dollarë.

Reklama

Nëse shkoni në restorantin Drury Beer Garden në Filadelfia në fund të faqes kryesore të menysë nuk është një copë djathi por një hamburger, shumë i shtrenjtë, transmeton Telegrafi.

Për 700 dollarë, ju mund ta porositni hamburgerin super të veçantë. Ky është një hamburger mishi Wagyu me havjar, tartuf i zi i freskët, karavidhe me konjak, i mbushur me djathë ‘cheddar’ të vjetër irlandez dhe i spërkatur me mjaltë.

Patatet e skuqura janë të përfshira gjithashtu edhe një gotë konjak konjak super e shtrenjtë ku çmimi për shishe është 5,000 dollarë.

George Tsiouris, një bashkëpronar i këtij restoranti, tha se hamburgeri i këtij standardi ka të bëjë me gëzimin për ta gatuar.

“Ne jemi të ngazëllyer për t’ju ofruar mysafirëve tanë disa opsione të mahnitshme, kreative dhe të shijshme me konceptin tonë të ri të menysë”, tha ai. /Telegrafi/