LAJMI I FUNDIT:

Philip Kosnett

372 Artikuj

Kosnett: Duket se Aleksandar Vuçiq zgjodhi Vladimir Putinin në vend të Perëndimit, BE dhe SHBA ta keni parasysh

Kosnett: Duket se Aleksandar Vuçiq zgjodhi Vladimir Putinin në vend të Perëndimit, BE dhe SHBA ta keni parasysh

Serbia
Kosnett: Largohem me bindjen se qytetarët në Kosovë do të ndërtojnë të ardhme të sigurt

Kosnett: Largohem me bindjen se qytetarët në Kosovë do të ndërtojnë të ardhme të sigurt

Kosovë
Kurti në takim lamtumirës me Kosnett: SHBA-ja, partnere dhe aleate e pazëvëndësueshme

Kurti në takim lamtumirës me Kosnett: SHBA-ja, partnere dhe aleate e pazëvëndësueshme

Kosovë
Një vit nga Marrëveshja e Washingtonit, DFC: Vazhdojmë t’i promovojmë vlerat ekonomike në Kosovë dhe rajon

Një vit nga Marrëveshja e Washingtonit, DFC: Vazhdojmë t’i promovojmë vlerat ekonomike në Kosovë dhe rajon

Biznes
Kosnett: Kosova dallon shumë nga Afganistani, por duhet të nxirren disa mësime të rëndësishme nga ajo që ndodhi

Kosnett: Kosova dallon shumë nga Afganistani, por duhet të nxirren disa mësime të rëndësishme nga ajo që ndodhi

Siguri
Ambasadori Kosnett: ShBA-ja luajti rol në prishjen e koalicionit LDK-Vetëvendosje

Ambasadori Kosnett: ShBA-ja luajti rol në prishjen e koalicionit LDK-Vetëvendosje

Kosovë
Një vit nga Marrëveshja e Washingtonit për normalizim ekonomik – bizneset kërkojnë që politika t’i përmbush zotimet e mbetura

Një vit nga Marrëveshja e Washingtonit për normalizim ekonomik – bizneset kërkojnë që politika t’i përmbush zotimet e mbetura

Albert Spahiu
Kosnett: Kosova jo vetëm që shpëtoi jetë, por iu dha afganëve një mundësi për të ndërtuar jetë të re

Kosnett: Kosova jo vetëm që shpëtoi jetë, por iu dha afganëve një mundësi për të ndërtuar jetë të re

Kosovë
Kosnett falënderon Kosovën për ofrimin e mbrojtjes dhe strehimin e afganëve

Kosnett falënderon Kosovën për ofrimin e mbrojtjes dhe strehimin e afganëve

Kosovë
Vendimi për strehimin e afganëve, prezantimi i automjeteve të blinduara për FSK-në dhe masat e reja antiCOVID – top lajmet e javës

Vendimi për strehimin e afganëve, prezantimi i automjeteve të blinduara për FSK-në dhe masat e reja antiCOVID – top lajmet e javës

Besnike Salihu
SHBA-të falënderojnë Kosovën për afganët: Dëshmuat lidership në skenën botërore

SHBA-të falënderojnë Kosovën për afganët: Dëshmuat lidership në skenën botërore

Politikë
Kosnett: Beau Biden ka punuar krahë për krahë me miqtë kosovarë për të siguruar Pavarësinë e Kosovës

Kosnett: Beau Biden ka punuar krahë për krahë me miqtë kosovarë për të siguruar Pavarësinë e Kosovës

Kosovë
Krasniqi takoi ambasadorin Kosnett: Bashkërendimi i Kosovës me SHBA-të është vital dhe i pazëvendësueshëm

Krasniqi takoi ambasadorin Kosnett: Bashkërendimi i Kosovës me SHBA-të është vital dhe i pazëvendësueshëm

Kosovë
Dreka në xhami që bashkoi të gjitha fetë, Kosnett: Është mesazh i qartë për tolerancën fetare në Kosovë

Dreka në xhami që bashkoi të gjitha fetë, Kosnett: Është mesazh i qartë për tolerancën fetare në Kosovë

Kosovë
​Ambasadori amerikan zotohet për mbështetje ndaj Kushtetueses

​Ambasadori amerikan zotohet për mbështetje ndaj Kushtetueses

Kosovë
Dita e Pavarësisë së SHBA-së, Kosnett: Duam që Kosova të jetë partner i fuqishëm në rajon, brenda Evropës dhe në botë

Dita e Pavarësisë së SHBA-së, Kosnett: Duam që Kosova të jetë partner i fuqishëm në rajon, brenda Evropës dhe në botë

Kosovë
SHBA-ja do të ndërtojë rezidencë në Prishtinë me mbi 8 mijë metra katrorë për ambasadorin e saj

SHBA-ja do të ndërtojë rezidencë në Prishtinë me mbi 8 mijë metra katrorë për ambasadorin e saj

Kosovë
Kosnett uron Gresa Caka-Nimanin për pozitën si kryetare e Gjykatës Kushtetuese

Kosnett uron Gresa Caka-Nimanin për pozitën si kryetare e Gjykatës Kushtetuese

Kosovë
Përplasjet me partnerët, në dëm të mbështetjes për dialogun

Përplasjet me partnerët, në dëm të mbështetjes për dialogun

Kosovë
Asociacioni, a mund t’i tensionojë raportet Kosovë – SHBA?

Asociacioni, a mund t’i tensionojë raportet Kosovë – SHBA?

Kosovë
Analistët thonë se Asociacioni po e vë në vështirësi kryeministrin Kurti

Analistët thonë se Asociacioni po e vë në vështirësi kryeministrin Kurti

Kosovë
Tahiri: Kurti nuk guxon ta zbatojë Asociacionin

Tahiri: Kurti nuk guxon ta zbatojë Asociacionin

Kosovë
Kurti: Nuk mund të ketë Asociacion mbi baza etnike

Kurti: Nuk mund të ketë Asociacion mbi baza etnike

Politikë
Kosnett: Kosova e ka obligim ta formojë Asociacionin e Komunave Serbe

Kosnett: Kosova e ka obligim ta formojë Asociacionin e Komunave Serbe

Kosovë