LAJMI I FUNDIT:

Kosovë-Serbi

33 Artikuj

Tensionet Kosovë-Serbi, Hasani: Nuk mjafton dënimi i Banjskës, nuk duhet të përsëritet

Tensionet Kosovë-Serbi, Hasani: Nuk mjafton dënimi i Banjskës, nuk duhet të përsëritet

Shqipëri
Rama: Nëse Kosova do ta pranonte propozimin tim për Asociacionin, do kishte rezultat më të mirë

Rama: Nëse Kosova do ta pranonte propozimin tim për Asociacionin, do kishte rezultat më të mirë

Shqipëri
Hasani kërkon njohjen e Kosovës në Samitin e OSBE-së: Meriton karrigen e saj këtu

Hasani kërkon njohjen e Kosovës në Samitin e OSBE-së: Meriton karrigen e saj këtu

Shqipëri
Baerbock në Tiranë: Tensionet mes Serbisë dhe Kosovës po rrezikojnë edhe Procesin e Berlinit

Baerbock në Tiranë: Tensionet mes Serbisë dhe Kosovës po rrezikojnë edhe Procesin e Berlinit

Shqipëri
Berisha i konsideron deklaratat e Ramës për veriun e Kosovës si anti-shqiptare: E ka hipnotizuar Vuçiqi

Berisha i konsideron deklaratat e Ramës për veriun e Kosovës si anti-shqiptare: E ka hipnotizuar Vuçiqi

Shqipëri
Sulmi terrorist në Kosovë, Rama: Përulje për policin që dha jetën në krye të detyrës

Sulmi terrorist në Kosovë, Rama: Përulje për policin që dha jetën në krye të detyrës

Shqipëri
Tensionet Kosovë-Serbi, Rama: Rrezikohet seriozisht një përplasje fatale e armatosur

Tensionet Kosovë-Serbi, Rama: Rrezikohet seriozisht një përplasje fatale e armatosur

Kosovë
Rama: Gjermania dhe Franca të ndërhyjnë për të garantuar zbatimin e marrëveshjes bazë midis Kosovës dhe Serbisë

Rama: Gjermania dhe Franca të ndërhyjnë për të garantuar zbatimin e marrëveshjes bazë midis Kosovës dhe Serbisë

Kosovë
Rama takon Vuçiqin: Konflikti në veri të Kosovës duhet të zgjidhet krah për krah me botën demokratike

Rama takon Vuçiqin: Konflikti në veri të Kosovës duhet të zgjidhet krah për krah me botën demokratike

Shqipëri
Rama flet nga Bratislava: Ushtria serbe në kufij me Kosovën ka zero fuqi

Rama flet nga Bratislava: Ushtria serbe në kufij me Kosovën ka zero fuqi

Shqipëri
Ali Ahmeti: Autoritetet e Kosovës të koordinohen me ndërkombëtarët

Ali Ahmeti: Autoritetet e Kosovës të koordinohen me ndërkombëtarët

Politikë
Deputeti shqiptar: Kosova nuk është vetëm, rënia e çështjes së veriut  e çon Vuçiqin në negociata pa kushte dhe shantazhe

Deputeti shqiptar: Kosova nuk është vetëm, rënia e çështjes së veriut e çon Vuçiqin në negociata pa kushte dhe shantazhe

Shqipëri
Taravari: Veprimet e Kosovës për të mbajtur Sovranitetin në Veri janë sa normale aq edhe legjitime

Taravari: Veprimet e Kosovës për të mbajtur Sovranitetin në Veri janë sa normale aq edhe legjitime

Politikë
Takimi në Bruksel, Meta përgëzon Kurtin: E ardhmja e rajonit jo me “Ballkanin e Hapur”, “tërheqjet e veshëve”

Takimi në Bruksel, Meta përgëzon Kurtin: E ardhmja e rajonit jo me “Ballkanin e Hapur”, “tërheqjet e veshëve”

Shqipëri
Heqja e barrikadave në veri, Majko: Kosova ja doli, tregoi se ka aftësi të veprojë në përputhje me rrethanat

Heqja e barrikadave në veri, Majko: Kosova ja doli, tregoi se ka aftësi të veprojë në përputhje me rrethanat

Shqipëri
Situata në veri të Kosovës, Majko: Vendimet e vështira janë afër

Situata në veri të Kosovës, Majko: Vendimet e vështira janë afër

Shqipëri
Tensionet në veri të Kosovës, qytetarët protestojnë para ambasadës serbe në Tiranë

Tensionet në veri të Kosovës, qytetarët protestojnë para ambasadës serbe në Tiranë

Shqipëri
Majko: Kërkesa për vendosjen e ushtrisë serbe në Kosovë është konflikt i pashpallur

Majko: Kërkesa për vendosjen e ushtrisë serbe në Kosovë është konflikt i pashpallur

Shqipëri
Bujar Osmani: Inkurajojmë Kosovën dhe Serbinë në përafrimin e marrëdhënieve fqinjësore

Bujar Osmani: Inkurajojmë Kosovën dhe Serbinë në përafrimin e marrëdhënieve fqinjësore

Maqedonia e Veriut
​Sulmi me armë në Jarinë, policia nis hetimet – ndërpritet përkohësisht qarkullimi Kosovë-Serbi

​Sulmi me armë në Jarinë, policia nis hetimet – ndërpritet përkohësisht qarkullimi Kosovë-Serbi

Kosovë
Gjendja në pikat kufitare në Kosovë e qetë, në Hungari pritje më të gjata

Gjendja në pikat kufitare në Kosovë e qetë, në Hungari pritje më të gjata

Kosovë
Ndalet tregtia Kosovë–Serbi

Ndalet tregtia Kosovë–Serbi

Biznes
Eksperti amerikan: Për Trumpin, më e lehtë është që të trajtojë çështjen e Kosovës, sesa Iranin

Eksperti amerikan: Për Trumpin, më e lehtë është që të trajtojë çështjen e Kosovës, sesa Iranin

Kosovë
“Ka mospërputhje në raportimin nga mediat në Kosovë dhe mediat në Serbi për procesin e dialogut”

“Ka mospërputhje në raportimin nga mediat në Kosovë dhe mediat në Serbi për procesin e dialogut”

Kosovë