LAJMI I FUNDIT:

Gjykata Themelore në Prizren

70 Artikuj

Paraburgim ndaj një personi në Suharekë, dyshohet për dhunimin e viktimës nën 16-vjeç

Paraburgim ndaj një personi në Suharekë, dyshohet për dhunimin e viktimës nën 16-vjeç

Kronika e Zezë
Në rigjykim, pranon fajësinë i akuzuari se nga goditjet i shkaktoi lëndime të rënda viktimës, i cili më pas ndërroi jetë në QKUK

Në rigjykim, pranon fajësinë i akuzuari se nga goditjet i shkaktoi lëndime të rënda viktimës, i cili më pas ndërroi jetë në QKUK

Drejtësi
Aktgjykim lirues ndaj shtatë të akuzuarve në rastin “Infrakos”

Aktgjykim lirues ndaj shtatë të akuzuarve në rastin “Infrakos”

Drejtësi
15 vjet burgim për vrasjen e Hatije Dina, reagon YIHR: Ky dënim e legjitimon dhunën dhe vrasjen e grave

15 vjet burgim për vrasjen e Hatije Dina, reagon YIHR: Ky dënim e legjitimon dhunën dhe vrasjen e grave

Kosovë
Nga një muaj paraburgim ndaj gjashtë të dyshuarve për vrasjen te “Kobra City” në Prizren

Nga një muaj paraburgim ndaj gjashtë të dyshuarve për vrasjen te “Kobra City” në Prizren

Drejtësi
Për shkak vendimit të KGJK-së, sot janë anuluar 30 seanca në Gjykatën Themelore në Prizren

Për shkak vendimit të KGJK-së, sot janë anuluar 30 seanca në Gjykatën Themelore në Prizren

Drejtësi
E goditi disa herë me thikë në kokë, qafë e shpatull, një muaj paraburgim për të dyshuarin në Prizren

E goditi disa herë me thikë në kokë, qafë e shpatull, një muaj paraburgim për të dyshuarin në Prizren

Drejtësi
Zafir Berisha dënohet me 600 euro gjobë, pranoi se kanosi kryetarin e Prizrenit, Shaqir Totaj

Zafir Berisha dënohet me 600 euro gjobë, pranoi se kanosi kryetarin e Prizrenit, Shaqir Totaj

Drejtësi
I shiti mbi 3 mijë dollarë amerikan të falsifikuar në këmbim të 1 mijë eurove, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit nga Prizreni

I shiti mbi 3 mijë dollarë amerikan të falsifikuar në këmbim të 1 mijë eurove, një muaj paraburgim ndaj të dyshuarit nga Prizreni

Drejtësi
Rrahu bashkëshorten dhe e kërcënoi me vrasje – një muaj paraburgim të pandehurit në Prizren

Rrahu bashkëshorten dhe e kërcënoi me vrasje – një muaj paraburgim të pandehurit në Prizren

Drejtësi
Gjykimi për vrasjen shkaku i borxhit prej 20 euro, prokuroria kërkon dënimin e të akuzuarit

Gjykimi për vrasjen shkaku i borxhit prej 20 euro, prokuroria kërkon dënimin e të akuzuarit

Drejtësi
Paraburgim ndaj të dyshuarit për sulm seksual ndaj një të mituri në Suharekë

Paraburgim ndaj të dyshuarit për sulm seksual ndaj një të mituri në Suharekë

Drejtësi
Dënohet me 1 vit burg i akuzuari në Prizren, ia vodhi kasafortën me para imamit të xhamisë

Dënohet me 1 vit burg i akuzuari në Prizren, ia vodhi kasafortën me para imamit të xhamisë

Drejtësi
Gjykata e Prizrenit dënon me kusht komandantin e nënstacionit policor në Zhur

Gjykata e Prizrenit dënon me kusht komandantin e nënstacionit policor në Zhur

Kronika e Zezë
Gjykimi për vrasjen shkaku i borxhit prej 20 euro, i akuzuari thotë se u njoftua në polici për vdekjen e të ndjerit

Gjykimi për vrasjen shkaku i borxhit prej 20 euro, i akuzuari thotë se u njoftua në polici për vdekjen e të ndjerit

Drejtësi
Paraburgim për dy persona që dyshohet se ​dhunuan një vajzë në Prizren

Paraburgim për dy persona që dyshohet se ​dhunuan një vajzë në Prizren

Drejtësi
Akuzohej se ia ofroi 5 euro ryshfet policit kufitar në Vërmicë, dënohet me 6 muaj burgim me kusht dhe 300 euro gjobë

Akuzohej se ia ofroi 5 euro ryshfet policit kufitar në Vërmicë, dënohet me 6 muaj burgim me kusht dhe 300 euro gjobë

Drejtësi
Përleshja në gjykimin për krime lufte ndaj ish-komandantit “Molla e Kuqe” – pesë persona ndalohen për 48 orë

Përleshja në gjykimin për krime lufte ndaj ish-komandantit “Molla e Kuqe” – pesë persona ndalohen për 48 orë

Drejtësi
Sulmoi fizikisht nënën e tij, dënohet me 8 muaj burg i akuzuari në Prizren

Sulmoi fizikisht nënën e tij, dënohet me 8 muaj burg i akuzuari në Prizren

Drejtësi
Incident në seancën gjyqësore ndaj të akuzuarit për krime lufte në Prizren

Incident në seancën gjyqësore ndaj të akuzuarit për krime lufte në Prizren

Drejtësi
Miftaraj: Komentimi i vendimeve gjyqësore nga partitë politike është ndërhyrje në sistemin gjyqësor

Miftaraj: Komentimi i vendimeve gjyqësore nga partitë politike është ndërhyrje në sistemin gjyqësor

Drejtësi
Dënimi me tre vite burgim për deputeten e LVV-së – në cilat raste humb mandati sipas rregullores së Kuvendit

Dënimi me tre vite burgim për deputeten e LVV-së – në cilat raste humb mandati sipas rregullores së Kuvendit

Kosovë
Haskuka pas dënimit të dy ish-zyrtarëve të komunës së Prizrenit: Kosova vend i çudirave, vettingu në drejtësi prioritet mbi prioritet

Haskuka pas dënimit të dy ish-zyrtarëve të komunës së Prizrenit: Kosova vend i çudirave, vettingu në drejtësi prioritet mbi prioritet

Kosovë
Rasti “Abi Çarshia”, dënohen me nga 3 vjet burgim deputetja Vrenezi dhe ish-zyrtari i Komunës së Prizrenit

Rasti “Abi Çarshia”, dënohen me nga 3 vjet burgim deputetja Vrenezi dhe ish-zyrtari i Komunës së Prizrenit

Abi Carshia