Anthony Joshua

Anthony Joshua

Anthony Oluwafemi Olaseni Joshua është një boksier profesionist britanik. Aktualisht, ai është kampion i unifikuar në kategorinë e peshave të rënda. Britaniku mban titullin IBF nga viti 2016, ndërsa tituj WBA (Super) dhe IBO i posedon nga viti 2017. Në mars të vitit 2018, ai u bë kampion i unifikuar duke fituar edhe titullin WBO pas triumfit ndaj  Joseph Parker.

386 Artikuj
LAJMET NGA "Anthony Joshua"