Policia e Kosovës njofton se në Ferizaj më datë 20.11.2019, në orën 09:30, është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar.

Sipas raportit policor i njëjti pas një mosmarrëveshje ka sulmuar fizikisht motrën e tij viktimën femër K-Shqiptare.

Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe e njëjta ka pranuar tretman mjekësor. Me vendim të prokurorit i dyshuari dërgohet në mbajtje./Telegrafi/