Policia e Kosovës ka arrestuar një të dyshuar në Gjilan, shtetas i Amerikës pasi që i njëjti kishte sulmuar fizikisht mirëmbajtësin e hyrjes së banesës.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Lufta e Gjilanit” ku i dyshuari e kishte thyer xhamin e hyrjes.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt. /Telegrafi/