Policia e Kosovës njofton se pasditen e djeshme në Gjilan, një person ka sulmuar fizikisht një mjek.

Sipas raportit policor, viktima dhe i dyshuari kanë pësuar lëndime trupore.

Me vendim të prokurorit, rasti shkon në procedurë të rregullt.

Policia e ka cilësuar rastin si sulm ndaj personit zyrtar. /Telegrafi/