LAJMI I FUNDIT:

Sulmi i përgjakshëm në një kolegj në Krime, 18-vjeçari vret 15 studentë dhe 5 profesorë (Video)

Sulmi i përgjakshëm në një kolegj në Krime, 18-vjeçari vret 15 studentë dhe 5 profesorë (Video)

Numri i viktimave në sulmin e përgjakshëm në një kolegj në Kerç të Krimesë së aneksuar nga rusët është rritur në 20, ka njoftuar ministrja ruse e shëndetësisë, Veronika Skovrcova.

“Kanë humbur jetën 20 persona, në mesin e të cilëve janë 15 studentë dhe 5 punonjës të kolegjit. Nga 15 studentët e vrarë, 11 prej tyre ishin adoleshentë”, ka shtuar Skvorcova, transmeton Telegrafi.


Autoritetet lokale kanë njoftuar se 44 persona janë hospitalizuar të cilët kanë “marrë lëndime të shkallës së ndryshme”.

Siç raporton Reuters, autori i sulmit është identifikuar, bëhet fjalë për studentin Vladislav Roslyakov, 18-vjeç, i cili ishte futur brenda dhe kishte filluar të shtie mbi studentët.

Autoritetet e sigurisë kanë njoftuar se sulmin janë duke e cilësuar si vrasje masive, e jo si sulm terrorist siç ishte dyshuar në fillim. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

E thotë kryeministri britanik: Nëse mposht Ukrainën, Putini nuk do të ndalet në kufirin me Poloninë

Botë
Deklarata skandaloze e Millorad Dodikut nga Rusia: Nuk duam ta ndajmë ajrin me boshnjakët

Deklarata skandaloze e Millorad Dodikut nga Rusia: Nuk duam ta ndajmë ajrin me boshnjakët

Bosnja
Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Ukrainasit pretendojnë se shkatërruan 314 tanke dhe autoblinda ruse gjatë betejës gjashtëmujore për Novomykhailivkan

Evropa
Rusia fillon tërheqjen e trupave nga Nagorno-Karabaku

Rusia fillon tërheqjen e trupave nga Nagorno-Karabaku

Botë
Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Pamje të Dubait nga hapësira – ja si dukej, para dhe pas përmbytjeve

Botë
Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Sunak do të shpallë paketën më të madhe të ndihmës ushtarake të Mbretërisë së Bashkuar për Ukrainën

Botë
Kalo në kategori