LAJMI I FUNDIT:

‘Spotify’ përgatitet të dal në bursë

‘Spotify’ përgatitet të dal në bursë

Në fund të dhjetorit 2017, “Spotify” shërbimi më popullor në botë i muzikës ka aplikuar për dalje në bursë, shkruan Telegrafi.

Sipas “Bloomberg”, kjo kompani po përgatitet të dalë në bursën e Nju Jorkut në tre mujorin e parë të vitit, gjë që konsiderohet si një test i vërtet për kompaninë.

Me mbi 60 milionë parapagues me pagesë, i cili vlerësohet me 15 miliardë dollarë, gjiganti i shpërndarjes së përmbajtjeve muzikore nuk ka nevojë për financime të shtesë. “Spotify” do të lejojë aksionarët privatë të tregtojnë aksionet e tyre në bursë në vend të që nisë një ofertë fillestare publike (IPO).

Kohë më parë “Spotify” u padit nga shtëpia muzikore “Wixen”, mbi dështimin e saj për t’i licencuar veprat muzikore përpara se t’i lansonte për përdoruesit, nëse e humbet këtë betejë atëherë kompania do të detyrohet të paguajë dëmshpërblimin prej 1.6 miliardë dollarësh. /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Mbi 169 prona të Kosovës jashtë territorit, “Trepça” kërkon kthimin vetëm të atyre brenda Kosovës

Mbi 169 prona të Kosovës jashtë territorit, “Trepça” kërkon kthimin vetëm të atyre brenda Kosovës

Ekonomi
Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

Njoftim për shqiptarët e Gjermanisë dhe Zvicrës të cilët duan të udhëtojnë drejt Kosovës

AlbaSky
Qumështorja Vita - Dashuria dhe puna e palodhshme e më shumë se 1500 fermerëve!

Qumështorja Vita - Dashuria dhe puna e palodhshme e më shumë se 1500 fermerëve!

Qumështorja Vita

"Trepça" kërkon kthimin e pronave të paluajtshme, jep afat 30 ditë

Ekonomi
Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub prezenton metodën 4 orë punë të premteve

Creative Hub Kosovo
Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Dukagjini Resort – Ky është projekti përrallor 80 milionësh që do ta transformojë këtë pjesë të Shëngjinit

Ekonomi
Kalo në kategori