LAJMI I FUNDIT:

Speca të pjekur në kajmak: Specialitet i thjeshtë, por shumë i shijshëm!

Speca të pjekur në kajmak: Specialitet i thjeshtë, por shumë i shijshëm!

Qoftë si paragjellë e ngrohtë apo gjellë kryesore, do të kënaqni çdokënd që e provon.

Reklama

Përgatitja:

Piqni speca të kuq të ëmbël në furrë apo në skarë. Pastaj në shumë pak vaj fërgoni nga të dyja anët.

Shkrini 50 g gjalpë dhe shtoni 4 lugë kajmak, dhe të gjitha këto përzieni dhe qitni kripë sipas shijes.

Në fund në speca të kuq të pjekur qiteni këtë salcë shumë të hijshme nga kajmaku.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

Në trend Kuzhina

Më shumë
Makarona të pjekur me mish të bluar

Makarona të pjekur me mish të bluar

Pjata kryesore
Hajvar shtëpie

Hajvar shtëpie

Salca
Petulla nga mishi i bluar: Kafshata të shijshme në tavolinën tuaj!

Petulla nga mishi i bluar: Kafshata të shijshme në tavolinën tuaj!

Oreksndjellëse
Kalo në kategori