LAJMI I FUNDIT:

Sonte në “Përballje” diskutohet për cilësinë e ajrit, a ka ardhur puna për maska mbrojtëse?

Sonte në “Përballje” diskutohet për cilësinë e ajrit, a ka ardhur puna për maska mbrojtëse?
Reklama

Sonte në emisionin e radhës “Përballje” do të diskutohet për cilësinë e ajrit në Kosovë. A është gjendja alarmante dhe kush janë ndotësit kryesorë?

Pse sipas Antigona Dervishaj nga Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës që nga tetori është shtuar numri i pacientëve me sëmundje të frymëmarrjes? Cila është përgjigjja e Ambasadës amerikane për cilësinë e ajrit në Prishtinë e rrethinë?


Pse Edmond Nulleshi nga Korporata Energjetike e Kosovës thotë se KEK nuk është ndotësi i vetëm kryesorë në vend?

A duhet që qytetarët të dalin me maska mbrojtëse në rrugë e t’i hapin dritaret? A janë matjet afër Ambasadës amerikane ndryshe prej atyre që i bën Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës?

Për këto tema në emisionin “Përballje” që transmetohet sonte nga ora 20:20 flasin:

Letafete Latifi – drejtore, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës;

Edmond Nulleshi – drejtor i Shërbimeve të përbashkëta në KEK

Antigona Dervishaj – specialiste e shëndetit publik, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës;

Rinora Gojani – KOSID

Emisioni “Përballje” është bashkëprodhim i gazetarit Muhamet Hajrullahu me Telegrafi.com për Radiotelevizionin Dukagjini.

Ky emision transmetohet çdo të hënë nga ora 20:20 dhe repriza të shtunën në ora 10:00. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Murseli e ka pranuar se ka porositur vrasjen e gruas së tij

Lajme
Pas arrestimit të Naim Murselit, familja e tij anulon të pamën për Liridonën e vrarë

Pas arrestimit të Naim Murselit, familja e tij anulon të pamën për Liridonën e vrarë

Lajme
I dyshuari i tretë i arrestuar në rastin e Liridona Murselit është pjesëtar i FSK-së dhe i afërm i Naim Murselit

I dyshuari i tretë i arrestuar në rastin e Liridona Murselit është pjesëtar i FSK-së dhe i afërm i Naim Murselit

Lajme
Vuçiq: Nëse e gjithë Marrëveshja e Ohrit bëhet pjesë e negociatave me BE-në, do të mbyllet dera e anëtarësimit për Serbinë

Vuçiq: Nëse e gjithë Marrëveshja e Ohrit bëhet pjesë e negociatave me BE-në, do të mbyllet dera e anëtarësimit për Serbinë

Politikë
Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Dorasi ka deklaruar se është paguar nga Naim Murseli për vrasjen e Liridona Murselit

Drejtësi
Deklarata në gjykatë e Leutrim Cakollit - i dyshuar për grabitjen në Suharekë

Deklarata në gjykatë e Leutrim Cakollit - i dyshuar për grabitjen në Suharekë

Drejtësi
Kalo në kategori