Sonte në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini janë të ftuar dy përfaqësuesit e Lëvizjes Vetëvendosje.

Të konsideruar si dy nga kandidatët potencial për ministra në qeverinë VV-LDK, Glauk Konjufca dhe Arberie Nagavci do të përballen me panelistët Fidan rama, Imer Mushkolaj, e Parim Olluri.

Cila do të jetë përbërja e qeverisë së ardhshme LVV-LDK?

Sa ministri do t’i ketë qeveria VV-LDK?

Cilën ministri do ta preferonte të drejtonte Glauk Konjufca e cilën Arbërie Nagavci?

Çfarë u bisedua sot mes Albin Kurtit e Vjosa Osmanit?

A ka një dakordim mes VV-së e LDK-së për ndarjen e posteve ministrore

A do të negociohet edhe posti i presidentit?

Çfarë do të bëjnë me dialogun dhe a do të përfshihen në proces edhe pakicat?

Për këto dhe tema të tjera, sonte duke filluar nga ora 20:35 Glauk Konjufca dhe Arbërie Nagavci flasin në “Debat Plus”.