LAJMI I FUNDIT:

Sondazh: VLEN apo BDI – Kush do t’i fitojë zgjedhjet më 8 maj?

Sondazh: VLEN apo BDI – Kush do t’i fitojë zgjedhjet më 8 maj?

Zgjedhjet kuvendare në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 8 maj, ndërsa gara kryesore do të jetë në mes partive të koalicionit të partive opozitare që e është quajtur VLEN dhe partisë në pushtet BDI.

Telegrafi Maqedoni hap një sondazh me pyetjen: “Kush do t’i fitojë zgjedhjet kuvendare tek shqiptarët më 8 maj?”, për të parë se cila nga partitë ose koalicionet e partive janë më afër fitores.


Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?
Lexo po ashtu Sondazh: Arben Taravari apo Bujar Osmani, kush do të merr mbështetjen e shqiptarëve më 24 prill?

Ju ftojmë të merrni pjesë në sondazh dhe pas përfundimit do t’iu njohim me rezultatet.


Theksojmë që partitë ende nuk i kanë publikuar listat e deputetëve me të cilët do të garojnë në zgjedhjet e 8 majit, të cilat pas disa viteve do të jenë të rregullta dhe jo të parakohshme./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë

"Kolla e keqe", infektologu Ramadani tregon tri fazat që kalon i infektuari

Mirjeta Hajzeraj
​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

​Kush është shqiptarja që fshehu aksidentin me dy të vdekur në Kroaci

Kronika e Zezë
Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Liga Qytetare Shqiptaro-Amerikane dënon ashpër kërcënimin publik të Vuçiqit kundrejt shqiptarëve të Luginës

Lugina
Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Haradinaj kujton vëllain Enverin: Me plagë lufte në trup, i’u ndërpre jeta nga një dorë që donte të mbillte vëllavrasje

Lajme

"Shkrumb e hi", pamje nga fabrika e mjedrës që u dogj në Podujevë

Kronika e Zezë
Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Përleshje me armë mes dy grupeve në Gjakovë – policia në kërkim të një personi

Kronika e Zezë
Kalo në kategori