LAJMI I FUNDIT:

Si të përgatitni oriz për 15 minuta?

Si të përgatitni oriz për 15 minuta?

E keni menduar ndonjëherë se a ka ndonjë shtëpi ose restorant që nuk mbanë oriz në kuzhinën e tyre? Rrallë mund të ketë ndonjë të tillë, sepse orizi është baza e ushqimit për më shumë se gjysmën e popullsisë në botë.

Jeni të lodhur, nuk keni shumë kohë, keni të ftuar për darkë dhe dëshironi të përgatitni diçka të shpejtë dhe të shijshme, atëherë zgjedhja ideale është orizi milanez Coop, i cili përveç se ju dhuron një shije fantastike është edhe cilësor, sepse është prodhuar sipas teknologjive më moderne, duke filluar nga lëndët e para të zgjedhura dhe të përpunuara me kujdes.

Po ashtu mund të bëni edhe zgjedhje tjera si oriz me shparguj dhe oriz me copa të kërpudhave të cilat shkojnë shumë mirë me mish, ushqime deti, perime por edhe vetëm orizin nuk ka se si mos ta shijoni.

Përveç shijes orizi me shparguj po ashtu edhe aj me kërpudha na dhurojnë edhe dobi shëndetësore. Orizi është i pasur me fibra, të cilat janë burim kryesor i energjisë, shpargujt janë burim i vitaminave si vitamina A, C, E, K dhe B6, ndërsa kërpudhat janë të pasura me kalium, fosfor dhe magnez, të gjitha këto të rëndësishme për organizmin tonë.

Një nga drithërat më të njohura në botë që mund ta përgatitni për vetëm 15 minuta, me vlera të larta ushqyese, pa gluten, pa vaj palme dhe pa konservues të brendit të njohur italian Coop, që mund ta gjeni në rrjetin e marketeve më moderne në Kosovë “Super Viva”.

Artikull i sponzorizuar

Në trend Ekonomi

Më shumë
TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

TECHTONIC në Prishtinë: Hapet zinxhiri i dyqaneve të pajisjeve të teknologjisë

Techtonic
Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Përjetoni qetësinë malore dhe shijoni vilat luksoze “Two Friends” duke u bërë njëri nga pronarët e tyre

Two Friends
Brenda ambienteve të CineStar - kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore hap dyert në Kosovë: Thjesht Wow!

Brenda ambienteve të CineStar - kinemaja më e madhe në Evropën Juglindore hap dyert në Kosovë: Thjesht Wow!

Butrint Avdyli
Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

Ma lirë s’ka – me 3 euro nga Albi Mall në qendër të Prishtinës përmes Shoferi Im dhe City Taxi

City Taxi
Javë e çmendur në VITALAND – 300 dhurata FALAS e shumë aktivitete nga 1 deri me 7 qershor!

Javë e çmendur në VITALAND – 300 dhurata FALAS e shumë aktivitete nga 1 deri me 7 qershor!

Vitaland
Bëhuni më të fortë me pijen Zott Protein plus – ndërroje lojën tani me më shumë BCAA dhe proteina!

Bëhuni më të fortë me pijen Zott Protein plus – ndërroje lojën tani me më shumë BCAA dhe proteina!

Kosmonte Foods
Kalo në kategori