LAJMI I FUNDIT:

Më shumë se dy milionë përdorues iu janë vërshuar rrjetit social Mastodon që kur Elon Musk bleu Twitterin

Më shumë se dy milionë përdorues iu janë vërshuar rrjetit social Mastodon që kur Elon Musk bleu Twitterin

Mastodon, një platformë e decentralizuar e medieve sociale që shumë po i drejtohen si një alternativë në Twitter, pa bazën e saj të përdoruesve të rritet nga rreth 300,000 përdorues aktivë mujorë në 2.5 milionë midis tetorit dhe nëntorit, tha CEO, themeluesi dhe zhvilluesi kryesor i Mastodon, Eugen Rochko në një postim të ri në blog.

Reklama

Elon Musk bleu zyrtarisht Twitterin në fund të tetorit, që do të thotë se rritja e madhe e përdoruesve në Mastodon pasoi pothuajse drejtpërdrejt pasi Musk e mori përsipër kompaninë.

Mastodon nuk është i vetmi zëvendësues i rrjetit Twitterit që njerëzit po i drejtohen, transmeton Telegrafi.

Është rrjeti social Post, i drejtuar nga ish-CEO i Waze, Noam Bardin, Hive, i cili së fundmi u rihap masi u mor me disa çështje siguries dhe platform sociale të njohura si Discord, Tumblr dhe Reddit.

Musk së fundmi hapi një sondazh në Twitter nëse duhet të largohet nga pozita e shefit të rrjetit social. Musk gjithashtu ka pohuar vazhdimisht se përdorimi i faqes është në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Elon Musk prezanton aftësitë e reja të robotit Optimus

Elon Musk prezanton aftësitë e reja të robotit Optimus

Teknologji
Përditësimi i Google Maps sjell harta dukshëm më të mira

Përditësimi i Google Maps sjell harta dukshëm më të mira

Teknologji
Sam Altman thotë se është e mundur që të ketë keqkuptime pas rregullave të reja të inteligjenës artificiale, por se nuk duhet të ketë frikë

Sam Altman thotë se është e mundur që të ketë keqkuptime pas rregullave të reja të inteligjenës artificiale, por se nuk duhet të ketë frikë

Teknologji
MalMath: Aplikacioni që zgjidh detyra të matematikës hap pas hapi në gjuhën shqipe

MalMath: Aplikacioni që zgjidh detyra të matematikës hap pas hapi në gjuhën shqipe

Teknologji
Çfarë është Linux?

Çfarë është Linux?

Këshilla Teknologjike
Neuralink ka nisur rekrutimin e njerëzve për të filluar testimin e çipit

Neuralink ka nisur rekrutimin e njerëzve për të filluar testimin e çipit

Teknologji
Kalo në kategori