LAJMI I FUNDIT:

Shtyhet votimi i Projektligjit për Liritë Fetare

Shtyhet votimi i Projektligjit për Liritë Fetare

Deputetë nga Lista serbe kanë kërkuar sot shtyrjen e votimi të Projektligjit për Liritë Fetare në njërën nga seancat e ardhme të Kuvendit të Kosovës.

Reklama

Sipas tyre, ata kanë nevojë për konsultime shtesë rreth këtij Projektligji, ndërsa kjo kërkesë e tyre u miratua me shumicë votash.

Pas miratimit të kësaj kërkese për shtyrje të votimit, deputetja e AAK-së, Teuta Haxhiu kërkoi fjalën, por që iu ndalua nga nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti.

“Teuta, më vjen keq por unë nuk mund të rikthehem në rend të ditës. Është dashtë me ndejtë në sallë dhe me e kërku fjalën jo. Ti erdhe prej atje me vrap. Ta ndali fjalën, qysh nuk ta ndali, për qatë punë unë jam këtu. Po bre valla…”, u shpreh Haliti.

Foto: Arkiv

Në trend Lajme

Më shumë
Serbia kishte pretenduar se disa shtete 'ç’njohën' Kosovën, Osmani takon liderët e tyre – konfirmohet njohja e shtetit e marrëdhëniet diplomatike

Serbia kishte pretenduar se disa shtete 'ç’njohën' Kosovën, Osmani takon liderët e tyre – konfirmohet njohja e shtetit e marrëdhëniet diplomatike

Lajme
Pavarësisht kritikave se po ndërhyn në zgjedhjet e Zvicrës, Kurti merr pjesë në organizimin e SP-së

Pavarësisht kritikave se po ndërhyn në zgjedhjet e Zvicrës, Kurti merr pjesë në organizimin e SP-së

Lajme
Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

Integrim para anëtarësimit të vendeve kandidate në BE

Lajme
Fjalimi i Vuçiqit në OKB, analistët: Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, të merren masa nga ndërkombëtarët

Fjalimi i Vuçiqit në OKB, analistët: Serbia e ka shkelur marrëveshjen e Brukselit, të merren masa nga ndërkombëtarët

Elfije Boletini
Aliu publikon pamje nga ndërtimi i rrugës Prishtinë - Podujevë: Punimet janë intensifikuar në të gjitha llotet

Aliu publikon pamje nga ndërtimi i rrugës Prishtinë - Podujevë: Punimet janë intensifikuar në të gjitha llotet

Lajme
Babai i Dritan Goxhajt: Djali im është i qetë dhe i bindur që nuk do të ekstradohet

Babai i Dritan Goxhajt: Djali im është i qetë dhe i bindur që nuk do të ekstradohet

Lajme
Kalo në kategori