LAJMI I FUNDIT:

Shtëpia në New Jersey shpërtheu derisa zjarrfikësit ishin brenda – fatmirësisht ‘ata ishin në vendin e duhur’

Shtëpia në New Jersey shpërtheu derisa zjarrfikësit ishin brenda – fatmirësisht ‘ata ishin në vendin e duhur’

Disa pamje të publikuara thuhet se kanë kapur momentin kur një shtëpi në Nju Xhersi shpërtheu, ndërsa reaguesit e parë ishin ende duke luftuar brenda me zjarrin.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, policia dhe zjarrfikësit në Pompton Lakes iu përgjigjën një thirrje në lagjen periferike pasi një rreshter policie në patrullë vuri re tym që dilte nga dritaret e një shtëpie më 14 janar.

Gjithsej gjashtë reagues të parë hynë në shtëpi rreth orës 2:20 të atij mëngjesi.

Ata ishin brenda për më pak se një minutë para shpërthimit të tmerrshëm.

Dhe pamjet e kamerave të trupit nga një oficer policie që qëndronte jashtë kapën momentin e saktë të shpërthimit.

Në pak sekonda, shtëpia përfshihet nga flakët dhe më pas “ngrihet me forcë nga themelet”.

Shefi i departamentit ishte një nga njerëzit që “u hodhën” nga forca e shpërthimit.

“Fatmirësisht, ata ishin në vendin e duhur të shtëpisë”.

Zjarrfikësit e tjerë ndodheshin në bodrumin e shtëpisë, ku dyshuan se zjarri po përhapej. Ata ishin të zënë duke tërhequr një zorrë kur shtëpia u përfshi nga flakët.

Dhe zjarrfikësit arritën të ndihmonin njëri-tjetrin të dilnin vetë.

Dikush mund të dëgjohet duke bërtitur ‘Kam nevojë për një mjek!’ teksa dalin nga shtëpia që digjet.

Për fat të mirë, asnjë nga gjashtë zjarrfikësit brenda shtëpisë nuk vdiq.

Disa pësuan djegie, por pajisjet e tyre i mbrojtën nga dëmtimet e mëtejshme. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Ukrainasit filmuan me dron një qytet të përmbytur që është nën kontrollin e rusëve, nënë e bir luten t'i shpëtojnë nga çatia e shtëpisë së tyre

Ukrainasit filmuan me dron një qytet të përmbytur që është nën kontrollin e rusëve, nënë e bir luten t'i shpëtojnë nga çatia e shtëpisë së tyre

Evropa
Ukrainasit publikojnë pamjet, të cilat pretendohet se shfaqin momentin e një shpërthimi në digën Nova Kakhovka

Ukrainasit publikojnë pamjet, të cilat pretendohet se shfaqin momentin e një shpërthimi në digën Nova Kakhovka

Evropa
Pretendonin se kishin shkatërruar tanket Leopard, ukrainasit përgënjeshtrojnë rusët – doli se kishin goditur kombajna dhe makineri tjera bujqësore

Pretendonin se kishin shkatërruar tanket Leopard, ukrainasit përgënjeshtrojnë rusët – doli se kishin goditur kombajna dhe makineri tjera bujqësore

Evropa
Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Imazhet satelitore të Maxar Technologies tregojnë shkallën e katastrofës në Kherson, pas shpërthimit të digës uji që mori gjithçka para vetes

Evropa
Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Në Serbi publikohen mesazhet e grupeve kriminale pas të cilave fshihet vrasësi i Oliver Ivanoviqit

Serbia
Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Çfarë i ndodhi digës Kakhovka në Ukrainë?

Evropa
Kalo në kategori