Dy persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi në Durrës.

Policia bën të ditur se në orën 20:40, në një banesë në lagjen nr.13, Durrës, ka shpërthyer një bombol gazi e për pasojë janë lënduar shtetasit I. K., 54 vjeç dhe E. K., 52 vjeçe, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.