Një ngjarje e pahijshme ka ndodhur gjatë mbrëmjes së kaluar në shtetin turk.

Shoferi, i cili po ecte drejt qenit të shtrirë në mes të rrugës me një veturë në rrethin Gemlik të Bursa, fillimisht ngadalësoi shpejtësinë.

Kur qeni u ngrit dhe u përpoq të ikte, shoferi nuk u ndal dhe e goditi qenin.

Ndërsa shoferi vazhdoi rrugën e tij sikur asgjë nuk kishte ndodhur, qeni i dëmtuar rëndë u mjekua në strehimore.

Ndryshe, policia turke tashmë ka nisur hetimet dhe po kërkon ngasësin e veturës. /Telegrafi/