Akordimi më i fundit nga Mansory bazohet në versionin më të fuqishëm të SUV-it luksoz Bentayga të Bentley dhe fuqizohet nga 900 kuaj/fuqi.

Dikush mund të diskutojë ngjyrën e trupit, e cila u transferua në brendësi të SUV-it luksoz Bentley Bentayga nga kompania akorduese Mansory, por askush nuk habitet nga ngjyrat/krijimet që vijnë nga kompania e përmendur e akordimit që merret me përfundimin e veturave nga oferta e 18 kompanive.

Ajo që është sigurisht më interesante në botën e akordimit të shtrenjtë sesa zgjedhja e ngjyrës (që ndoshta e bën Crewe-n të rrotullojë sytë) është puna e bërë nën llamarinën e SUV-it luksoz të Bentleyt Bentayga Speed, i cili në edicionin standard përdor një nga të fundit ekzistues. motorë me 12 cilindra, raporton dailycarnews.

Reklama
Reklama

Bentayga i Mansory fshihet pas Speed Feroza Edition dhe fuqizohet nga një motor 6-litërsh 12 cilindra biturbo që zhvillon 900 kuaj/fuqi dhe 1,250 Nm çift rrotullues në vend të standardit 635 hp dhe 900 Nm, që mjafton për Bentley’s “heavy metal” nga 0 në 100 km/h arrin në 3.5 sekonda (pa gabim) dhe zhvillon 323 km/h.

Për të marrë 265 kuaj/fuqi shtesë në Mansory, ata arritën te turbombushësit më të fuqishëm, instaluan një sistem të ri shkarkimi dhe më në fund rikalibruan njësinë qendrore të kontrollit, dhe përveç shumë elementëve të trupit të karbonit, SUV është i pajisur me frena edhe më efikase prapa. /Telegrafi/

Reklama