LAJMI I FUNDIT:

Shijoni luksin në mes të natyrës – Grand Hotel Belushi

Shijoni luksin në mes të natyrës – Grand Hotel Belushi

Në një ceremoni të mrekullueshme, u hap GRAND HOTEL BELUSHI, në Shkrel, Bjeshkët e Rugovës – Pejës. Ky hotel, i cili lartëson konceptin e luksit dhe shërbimit të shkëlqyeshëm, është i pari dhe i vetmi hotel 5 yje në këtë zonë. Me hapjen e tij, Hoteli Grand Belushi i sjell një tjetër dimension bukurisë natyrore të Pejës, duke ofruar një përvojë unike për mysafirët e saj.

Hotel Grand Belushi, i vendosur në fshatin e bukur Shkrel, ka bërë një investim të mahnitshëm për të sjellë një standard të ri të luksit dhe shërbimit në këtë zonë. Me arkitekturën e tij të çmuar vijeneze, dizajnin e brendshëm të rafinuar dhe pamjen e jashtme të frymëzuar nga peizazhi i natyrshëm, ky hotel që në hapin e parë sjellë ekskluzivitetin dhe kualitetin e tij të jashtëzakonshëm.

Gjatë ceremonisë së hapjes së madhe, mysafirët, të ftuarit special ecën në tepihun e kuq, ndërsa kishte program të pasur artistik, duke i dhënë vlerë të shtuar ceremonisë hapëse, për të festuar arritjen e këtij projekt i cili ka ndryshuar peizazhin e industrisë së turizmit në këtë rajon.

“Hotel Grand Belushi është rezultat i përkushtimit tonë për të ofruar një përvojë të jashtëzakonshme për mysafirët tanë,” tha Ramon Belushi, nga familja Belushi që edhe ka në pronësi Hotel Grand Belushi. “Jemi krenarë që mund të sjellim një hotel 5 yje në këtë zonë dhe të hapim dyert për mysafirët që kërkojnë të shijojnë luksin e vërtetë, kualitetin e shkëlqyeshëm dhe natyrën e mrekullueshme të Pejës.”

Hotel Grand Belushi ofron një gamë të gjerë shërbimesh dhe kushte të paharrueshme për të plotësuar nevojat e mysafirëve të saj. Dhomat dhe suitat e rafinuara, spa e mahnitshme, restorante ekskluzive dhe baret e larmishme janë vetëm disa nga mundësitë që ky hotel fantastik ka për t’u ofruar. Mysafirët do të kenë mundësinë të shijojnë pamjen spektakolare të maleve të Pejës nga terrasat e hotelit dhe të eksplorojnë bukuritë natyrore të rajonit nëpërmjet aktiviteteve të organizuara nga stafi i përkushtuar.

Hoteli Grand Belushi është një mundësi e re dhe emocionuese për të promovuar turizmin në këtë rajon të mrekullueshëm të maleve të Pejës. Hapja e këtij hoteli të mrekullueshëm 5 yje paraqet një hap të madh përpara për zhvillimin ekonomik dhe turistik të kësaj zone, duke sjellë mundësi të reja për bizneset vendase dhe punësimin e më shumë njerëzve në industrinë e turizmit.

Hotel Grand Belushi është gati për të pritur mysafirët e parë dhe për t’u bërë shtëpia e tyre të preferuar në këtë rajon të veçantë të Bjeshkëve të Rugovës. Ky hotel i jashtëzakonshëm premton të sjellë një përvojë të pamohueshme dhe të shkëlqyeshme për të gjithë ata që zgjedhin ta vizitojnë.

Për më shumë informacione:

Facebook: Grand Hotel Belushi

Instagram: _grandhotelbelushi_

Në trend Ekonomi

Më shumë
Temaj WinDoor, pjesë e grupit Temaj, hap fabrikën e prodhimit të dritareve dhe dyerve nga pvc

Temaj WinDoor, pjesë e grupit Temaj, hap fabrikën e prodhimit të dritareve dhe dyerve nga pvc

Temaj Windoor
Auto Mita sjellë eksperiencën outdoor brenda qendrës Albi Mall

Auto Mita sjellë eksperiencën outdoor brenda qendrës Albi Mall

Auto Mita
A e keni provu najherë me ngjy çipsin n’pashtetë?

A e keni provu najherë me ngjy çipsin n’pashtetë?

Atlantik GROUP SHPK
Supershot nga Neptun Kosova ju pret në finalen e Euro 2024!

Supershot nga Neptun Kosova ju pret në finalen e Euro 2024!

Neptun
Telekomi i Kosovës brenda vitit përfundon modernizimin e rrjetit në tërë vendin, Krasniqi: Me 5G komunikimi do të jetë më i shpejtë

Telekomi i Kosovës brenda vitit përfundon modernizimin e rrjetit në tërë vendin, Krasniqi: Me 5G komunikimi do të jetë më i shpejtë

Mirjeta Hajzeraj
Miratohet propozim-vendimi për shpronësim të pronave për zgjerimin e rrugës nacionale Kijevë-Zahaq

Miratohet propozim-vendimi për shpronësim të pronave për zgjerimin e rrugës nacionale Kijevë-Zahaq

Ekonomi
Kalo në kategori