Shannen Doherty dëshiron që gratë të fillojnë të bëhen reale.

Ylli i “Beverly Hills, 90210”, përdori një fotografi Instagrami pa grim dhe pa filtra të dielën për të treguar qëndrimin ndaj një standardi toksik bukurie.

“Isha duke parë filma sonte dhe vura re se kishte pak personazhe femra me të cilat mund të lidhesha. E dini, gra pa mbushës, botoks, ngritje të fytyrës. Gratë që përqafuan fytyrën e tyre dhe gjithë përvojën që tregon”, filloi Doherty.

View this post on Instagram

A post shared by ShannenDoherty (@theshando)

“Unë kam jetuar”, vazhdoi ajo. “Unë e pëlqej që kam jetuar dhe që fytyra ime pasqyron jetën time. Unë mbijetova shumë; po, kancer dhe më shumë se kaq. Tani e pranoj veten. Më në fund”.

Aktorja u diagnostikua për herë të parë  me kancer të gjirit në mars të vitit 2015, dhe pas një beteje dy-vjeçare njoftoi se ishte mirë. Por në shkurt të vitit 2020, Doherty zbuloi se kanceri i saj ishte rikthyer dhe se kishte përparuar në stadin e katërt.

Me lot në sy, Shannen Doherty njofton se i është kthyer kanceri dhe është në stadin e katërt Me lot në sy, Shannen Doherty njofton se i është kthyer kanceri dhe është në stadin e katërt

Ylli i “Charmed” përfundoi postimin e saj duke bërë thirrje për modele më reale: “Mjaft me revistat dhe Hollywoodin që përpiqen të na bëjnë të pranojmë”, shkroi ajo. “Unë dua të shoh gra si unë. Gratë si ne”. /Telegrafi/