Lëkundje toke janë ndier në veri të Shqipërisë të premten në mbrëmje.

Sipas Qendrës Sizmologjike për Evropë dhe Mesdhe tërmeti ka ndodhur në zonën e Pukës rreth orës 22:37. Tërmeti ishte me magnitudë 4.3 shkallë të Rihterit.

Dridhje toke ka pasur edhe para disa ditëve në Shqipëri, ku dridhjet ishin dëgjuar edhe në Kosovë.