LAJMI I FUNDIT:

Senatori republikan Mitt Romney sulmoi Trumpin: Po e udhëheq vendin drejt urrejtjes

Senatori republikan Mitt Romney sulmoi Trumpin: Po e udhëheq vendin drejt urrejtjes

Senatori republikan, Mitt Romney, një ish-kandidat për president i SHBA-së, akuzoi Donald Trumpin për kontributin në krijimin e një atmosfere politike parazgjedhore “të mbytur në urrejtje”, të cilën pjesa tjetër e botës “e shikon e zhgënjyer” gjersa e kurseu kandidatin demokrat, Joe Biden.

Tre javë para zgjedhjeve presidenciale të SHBA-së, deri më tani senatori i përmbajtur Romney, i cili ishte vetë kandidat për president, tha se është “mërzitur” me drejtimin kah po shkon debati politik.

Senatori vlerëson se si republikanët, ashtu edhe demokratët janë fajtorë për një atmosferë të tillë, transmeton Telegrafi.

Sidoqoftë, ai renditi disa deklarata të bëra nga presidenti amerikan, kandidati i partisë republikane.

“Presidenti e quan kandidaten demokrate (Kamala Harris) për nënpresidentë përbindësh, në ditën kur u zbulua se rrëmbimi i saj ishte planifikuar”, shkroi Mitt Romney në një mesazh në Twitter.

Reklama

Romney sulmoi më pak demokratët, madje tha se kandidati demokrat për president, Joe Biden, “refuzon të zbresë në nivelin e të tjerëve”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Pamje për së afërti, si ushtarët ukrainas gjuajnë pa pushim pozicionet ruse me tankun e tyre

Pamje për së afërti, si ushtarët ukrainas gjuajnë pa pushim pozicionet ruse me tankun e tyre

Evropa
Koreja e Veriut ua hoqi mitrat grave shtatshkurtër, derisa njerëzit homoseksualë dhe fetarë i ka dënuar me vdekje, thotë Koreja e Jugut

Koreja e Veriut ua hoqi mitrat grave shtatshkurtër, derisa njerëzit homoseksualë dhe fetarë i ka dënuar me vdekje, thotë Koreja e Jugut

Azia
Pas një kërkimi intensiv, trupi i dyvjeçarit në Florida gjendet në gojën e një aligatori

Pas një kërkimi intensiv, trupi i dyvjeçarit në Florida gjendet në gojën e një aligatori

Amerika
Ishte pajisja e fortë, apo municioni i rusëve i dobët, si telefoni i ushtarit ukrainas pësoi vetëm ca gërvishtje pas goditjes

Ishte pajisja e fortë, apo municioni i rusëve i dobët, si telefoni i ushtarit ukrainas pësoi vetëm ca gërvishtje pas goditjes

Evropa
Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Prigozhin dëshiron të zëvendësojë Putinin, përplasja mes tyre është planifikuar për vitin 2024

Evropa
Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Vuçiq: Kam marr vendim që mos t'i vëmë sanksione Rusisë

Evropa
Kalo në kategori