LAJMI I FUNDIT:

The Scale Valley nga AlbaniaTech: Si të zhvilloheni globalisht dhe të merrni investime?

The Scale Valley nga AlbaniaTech: Si të zhvilloheni globalisht dhe të merrni investime?

The Scale Valley është një koncept i ri nga AlbaniaTech, një seri webinaresh kushtuar suksesit si startup!

Në serinë e parë do të jenë 2 folës ndërkombëtarë të cilët do të ndajnë përvojën e tyre në Silicon Valley dhe për të treguar taktikat e tyre më të mira të prezantimit për të marrë investime. Tema e këtij muaji është: Si të zhvilloheni globalisht dhe të merrni investime? Përvoja e Silicon Valley e sjellë për startup-et shqiptare, shkruan businnesmag.al, transmeton Telegrafi.

Një webinar i hapur për të gjithë, nën moderimin e Gerti Boshnjaku, Drejtues i Portalit AlbaniaTech, që pret:

Gary Fowler, CEO dhe bashkëthemelues i GSDVS.com dhe Yva.ai

Gary është sipërmarrës dhe investitor serial i vlerësuar me disa çmime. Ai ka ndërtuar 17 kompani, dy Unicorns dhe një IPO të suksesshme. Gary ishte në ekipin fillestar të menaxhimit të ClickSoftware, i cili së fundmi iu shit SalesForce për 1.35 miliardë, si dhe bashkëthemelues i kompanisë fituese të çmimeve të AI, Yva.ai (së fundmi i blerë nga Visier).

Reklama

Ai ka mbi 30 vjet përvojë biznesi dhe aktualisht është CEO dhe President i GSD Venture Studios. GSD është një studio sipërmarrjeje me bazë në Silicon Valley që merr role operacionale në kompani dhe përdor rrjetin dhe përvojën e saj të gjerë globale për t’i ndihmuar ata të maksimizojnë mundësitë e tyre. Gary kohët e fundit u emërua një nga 10 drejtuesit më të mirë globalë të AI dhe është një folës ndërkombëtar dhe autor i mbi 180 artikujve.

Dr. Leon Eisen, Senator i WBAF, Partner i NETWORK.VC Venture, Themelues dhe Kryetar Ekzekutiv në Oxitone

Leon Eisen, Ph.D., është një shpikës dhe sipërmarrës serial, partner sipërmarrës në GVI Ventures dhe Network VC, Kryetar i Oxitone Medical, Senator në Forumin Botëror të WBAF, këshilltar strategjik dhe folës me 20+ vite eksperiencë në teknologji, biznes dhe lidership.

Reklama

Leon është një anëtar i Shoqërisë Mbretërore të Mjekësisë (MB), anëtar i Këshillit të Biznesit të Forbes dhe mentor zyrtar në Institutin e Eksportit të Izraelit. Dr. Eisen mban një Ph.D. në fizikë nga Instituti i Shkencave Weisman dhe studioi biznes dhe sipërmarrje në Shkollën e Biznesit të Harvard.

Ai shpiku dhe komercializoi me sukses monitorin e parë në botë të puls oksimetrisë së kyçit të pastruar nga FDA dhe ka më shumë se 30 patenta në mbarë botën dhe 20 botime shkencore. Duke kombinuar sfondin e tij në fizikën kuantike me përvojën praktike të sipërmarrjes dhe sensin e biznesit në botën reale, Dr. Eisen zhvilloi një strategji biznesi QUANTUM BACKWARD THINKING që u mundëson themeluesve të krijojnë REALITETIN e biznesit të tyre sipas kërkesës me rezultate 100%.

Reklama

Ky webinar do të zhvillohet më 1 shkurt në orën 16:00 me orën e Tiranës dhe gjithçka që duhet të bëni për të marrë pjesë është të regjistroheni këtu. /Telegrafi/

Në trend Teknologji

Më shumë
Testoni një Galaxy S23 nga një telefon tjetër me aplikacionin e ri Try Galaxy nga Samsung

Testoni një Galaxy S23 nga një telefon tjetër me aplikacionin e ri Try Galaxy nga Samsung

Teknologji
Italia ndalon ChatGPT-n

Italia ndalon ChatGPT-n

Teknologji
NATO ua ndalon stafit përdorimin e TikTok

NATO ua ndalon stafit përdorimin e TikTok

Teknologji
Burri që bleu një NFT për 2.9 milionë dollarë, priste ta shiste për 48 milionë por befasohet me atë se çka i ofruan blerësit

Burri që bleu një NFT për 2.9 milionë dollarë, priste ta shiste për 48 milionë por befasohet me atë se çka i ofruan blerësit

Teknologji
Musk në mesin e ekspertëve që kërkojnë që trajnimi i sistemeve të AI-s të pezullohet për shkak të frikës së një kërcënimi për njerëzimin

Musk në mesin e ekspertëve që kërkojnë që trajnimi i sistemeve të AI-s të pezullohet për shkak të frikës së një kërcënimi për njerëzimin

Teknologji
Japonia do të kufizojë eksportet e pajisjeve të prodhimit të çipave, ndërsa përputhet me kufizimet e SHBA-së ndaj Kinës

Japonia do të kufizojë eksportet e pajisjeve të prodhimit të çipave, ndërsa përputhet me kufizimet e SHBA-së ndaj Kinës

Teknologji
Kalo në kategori