LAJMI I FUNDIT:

Rriten kuaj fuqitë e Porsche 911 Carrera S

Rriten kuaj fuqitë e Porsche 911 Carrera S

Në 911 Carrera S të ri, do të ketë 443 kuaj fuqi

Reklama

Porsche e ka treguar vetën me kohë, duke sjellë modele gjithnjë e më të fuqishme, njëjtë sikur të fundit 911 GT3 RS me 520 kuaj fuqi dhe GT2 RS që ka 620 kuaj fuqi, transmeton Telegrafi.

Me rritjen e fuqive në 443 kuaj fuqi edhe Porsche 911 Carrera S, hyn në mesin e makinave që janë fuqizuar edhe më shumë.

Deri më tani, mendohej se ky model nuk do të ketë më shumë se 414 kuaj fuqi, ndërsa tani është bërë e ditur se kjo makinë është edhe më e fuqishme.

Këto nuk mjaftojnë, sepse Porsche 911 Carrera S do të jetë edhe një makinë shumë e shkathtë, me teknologji të lartë dhe dukje të mirë. /Telegrafi/