LAJMI I FUNDIT:

Rrëzohet një helikopter i paqeruajtësve në Egjipt, vdesin tetë persona

Rrëzohet një helikopter i paqeruajtësve në Egjipt, vdesin tetë persona
Arkiv

Të paktën tetë persona u vranë kur një helikopter që i përkiste forcës paqeruajtëse ndërkombëtare u rrëzua në Gadishullin Sinai në Egjipt.

Reklama

Një zyrtar egjiptian, i cili gjithashtu kërkoi të mbetet anonim, deklaroi se shkaku i aksidentit duket të jetë një mosfunksionim teknik.

Helikopteri i përket Forcës Shumëkombëshe dhe Vëzhguesve (MFO), i cili monitoron marrëveshjen e paqes midis Izraelit dhe Egjiptit, raporton CNN.

Bëhet e ditur se gjashtë prej paqeruajtëse ishin amerikanë, një çek si dhe një francez

Zyra e MFO në Izrael konfirmoi se ishte një aksident, i cili përfshiu një helikopter, por u përmbajt nga komentet e mëtejshme deri në përfundim të hetimeve.

Ndryshe, Izraeli ka arritur marrëveshje për normalizim të marrëdhënieve me disa prej shteteve arabe. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Putinit nuk do t'i pëlqenin këto imazhe të tankeve të ushtrisë së tij – të cilat kthehen nga vija e frontit në Ukrainë

Botë
NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

NASA hapi sondën me mostra të një asteroidi të rrezikshëm, çfarë gjetën në të shkencëtarët

Botë
Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Pamjet tronditëse tregojnë vajzën 3-vjeçare duke qëlluar veten në Miami

Amerika
Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Rusia humbi 320 ushtarë vetëm ditën e fundit – Ukraina publikon edhe humbjet ruse në përgjithësi

Botë
Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Bullgaria dërgon raketa S-300 në Ukrainë

Evropa
Moska publikon intervistën me admiralin

Moska publikon intervistën me admiralin "e vdekur"

Botë
Kalo në kategori