LAJMI I FUNDIT:

Rrebeshe shiu e breshëri sot në Kosovë

Rrebeshe shiu e breshëri sot në Kosovë
Foto: Arkiv

Sot në Kosovë do të mbaj mot me intervale kohore me diell dhe vranësira lokale.

Gjatë ditës ose pasdite parashihen zhvillime të vranësirave të cilat pritet të kushtëzojnë rrebeshe lokale shiu me vetëtima, bubullimë dhe breshër.


Më shumë gjasa për rrebeshe shiu ka në rajonin e Dukagjinit, por lokalisht edhe në vise tjera.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 11 deri në 14°C, ndërsa ato maksimale prej 21 deri në 23°C.

Era do fryjë me shpejtësi prej 10-35 km/h. /Telegrafi/