LAJMI I FUNDIT:

Rihapet Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Fushë-Kosovë

Rihapet Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Fushë-Kosovë

Qendra Kryesore e Mjekësisë Familjare në Fushë-Kosovë është rihapur pas renovimit të plotë.

Lajmin e ka bërë të ditur Komuna e Fushë Kosovës të martën, përmes një postimi në faqen zyrtare në Facebook.

“Sot, Kryetari i Komunës së Fushë-Kosovës z. Burim Berisha, Drejtoresha e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale znj.Mimoza Kolshi dhe Drejtori i QKMF-së Dr.Osman Maxhera me bashkëpunëtorë, rihapën Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare në Fushë-Kosovë pas renovimit të tërësishëm të saj”, thuhet në njoftim.

Sipas komunës, renovimi i kësaj qendre aq sa ishte i nevojshëm ishte edhe determinues për të plotësuar nevojat shëndetësore të qytetarëve të Fushë-Kosovës.

“Punët e mira dhe gatishmëria për një ambient si ky sot, do të jenë pjesë kryesore e qëllimeve për ofrim të shërbimeve shëndetësore kualitative për të gjithë qytetarët pa dallim”, thuhet tutje në njoftimin për media. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Siguri
Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Drejtësi
Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Lajme
Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lajme
Pse u vra Pëllumb Meta, detaje të ngjarjes tragjike

Pse u vra Pëllumb Meta, detaje të ngjarjes tragjike

Lajme
Arrestohet personi që kreu vjedhje në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së, policia jep detaje

Arrestohet personi që kreu vjedhje në shtëpinë e zyrtarit të AKI-së, policia jep detaje

Kronika e Zezë
Kalo në kategori