LAJMI I FUNDIT:

Rexhepi: U mashtrova, më thanë se në shumicën e re nuk do të jenë deputetët e “Të Majtës”

Rexhepi: U mashtrova, më thanë se në shumicën e re nuk do të jenë deputetët e “Të Majtës”

Deputeti i partisë Alternativa, Skender Rexhepi-Zejdi, sonte ka folur në lidhje me shumicën e re në Kuvend, dhe nëse ai do të votojë për rrëzimin e Qeverisë.

Në paraqitjen e tij për “ClickPlus” në TV21, Rexhepi tha se është mashtruar nga kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela. Rexhepi deklaroi se Sela i ka thënë se deputetët e partisë “E Majta” nuk do të jenë pjesë e shumicës së re.


“Zijadin Sela më tha se nuk bëhet fjalë që ‘E majta’ të jetë pjesë e kësaj maxhorance. Mendova se BESA dhe PLD do të jenë në këtë shumicë, u mashtrova. Njerëzit që më kanë votuar nuk më kanë dhënë mandat që të ulem në të njëjtën tavolinë me ‘Të majtën’, e cila është një parti antishqiptare, anti-NATO dhe anti-BE”, tha Rexhepi.

Seanca për votëbesimin e Qeverisë është caktuar për të enjten në ora 11:00, ndërsa nga partitë opozitare thonë se e iniciativa për rrëzimin e Qeverisë do të mbështetet nga më shumë se 61 deputetë./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Serwer tregon se pse Serbia i frikësohet anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Serwer tregon se pse Serbia i frikësohet anëtarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës

Lajme
Von Cramon: Nëse Kosova e Serbia përfitojnë më shumë nga moszbatimi i marrëveshjeve, vështirë të bëhet diçka në Bruksel

Von Cramon: Nëse Kosova e Serbia përfitojnë më shumë nga moszbatimi i marrëveshjeve, vështirë të bëhet diçka në Bruksel

Lajme
Arrestimet e qytetarëve të Kosovës në kufi, analistët në Beograd: Serbia ka prekur fundin moral e politik

Arrestimet e qytetarëve të Kosovës në kufi, analistët në Beograd: Serbia ka prekur fundin moral e politik

Lajme
Një muaj paraburgim për shqiptarin nga Kosova të arrestuar në Serbi

Një muaj paraburgim për shqiptarin nga Kosova të arrestuar në Serbi

Drejtësi
“Të ngrehi zhag”, deklarata e bashkëshortes së Riza Muratit, e cila e ka denoncuar kapitenin e policisë për dhunë

“Të ngrehi zhag”, deklarata e bashkëshortes së Riza Muratit, e cila e ka denoncuar kapitenin e policisë për dhunë

Drejtësi
Kosovari i arrestuar në kufi, Serbia pretendon se ishte pjesë e luftës, mohon OVL-UÇK

Kosovari i arrestuar në kufi, Serbia pretendon se ishte pjesë e luftës, mohon OVL-UÇK

Siguri
Kalo në kategori