Instituti i Shëndetit Publik sot regjistroi 128 pacientë të shëruar nga coronavirusi:

Sipas qyteteve: Shkup-57, Kumanovë-11, Shtip-6, Prilep-8, Tetovë-8, Strugë-2, Veles-2, Manastiri-2, Ohër-2, Gostivar-2 , Strumicë-7, Kriva Pallankë-1, Radovish-6, Koçan-8, Vallandovë-1, Kërçovë-5.

Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 23.628, numri i pacientëve të shëruar është 17.239, numri i vdekjeve është 834, ndërsa aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 5.555./Telegrafi/

Dhjetë viktima dhe 428 raste të reja me coronavirus në Maqedoni Dhjetë viktima dhe 428 raste të reja me coronavirus në Maqedoni