LAJMI I FUNDIT:

Regjeneratori natyral për flokë me bazë bananeje flokët tuaja do t’i mbrojë nga rrezatimi i fortë i diellit dhe nxehtësia

Regjeneratori natyral për flokë me bazë bananeje flokët tuaja do t’i mbrojë nga rrezatimi i fortë i diellit dhe nxehtësia

Banania është shumë e shëndetshme për flokë të çara dhe të dëmtuara, ndërkaq vepron mirë edhe në maje koke

Reklama

Kjo pemë ushqen flokët dhe lëkurën dhe vendos nivel ideal të vlerave pH.

Për regjenerator shtëpiak do t’ju nevojiten dy banane, një lugë e vogël mjaltë dhe një lugë çaji kokos.

Pas përzierjes së përbërësve në enë, tretjen qiteni në flokë të njoma, transmeton Telegrafi.

Ky preparat i pasur natyral është ideal për trajtimin e flokëve shumë të thata dhe për mbrojtje gjatë muajve të verës, aq më parë kur rrezatimi i diellit dhe kripa dëmtojnë flokët.

Receta tjetër përbëhet nga dy banane dhe një lugë gjelle vaj ulliri. Është me veprim pak të butë dhe rekomandohet si tretman javor.

Përsëriteni procedurën dy deri në tri herë në javë dhe flokët tuaj do të jenë më të shndritshme, ndërkaq frizura dukshëm më e plotë.

Derisa mbani tretjen në kokë, flokët mund t’i mbështillni me një peshqir të hollë.

Shpëlani me themel pas 10 minutash mbi një enë të madhe. /Telegrafi/


Në trend Femra

Më shumë
Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Për shkak të saj, burrat divorcohen dhe prishin familjen: Ajo joshi dashnorin 16 vite më të ri, të cilit dikur ia ndërronte pelenat

Psikoprofil
Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Pesë rregullat e modës për zonjat më të shëndosha

Keshilla Modë
Diletta Leotta stërvitet në mënyrë aktive edhe gjatë shtatzënisë

Diletta Leotta stërvitet në mënyrë aktive edhe gjatë shtatzënisë

Shtatzëna
Mendoni që ngjyra e flokëve dhe forma e fytyrës nuk janë të lidhura me njëra-tjetrën? E pra, gaboheni!

Mendoni që ngjyra e flokëve dhe forma e fytyrës nuk janë të lidhura me njëra-tjetrën? E pra, gaboheni!

Këshilla Estetike
Dilemat e prindërve: A bën fëmija të ngre pesha?

Dilemat e prindërve: A bën fëmija të ngre pesha?

Këshilla për prindër
Sateni është i përsosur për mbrëmje: E veshim në shtatë mënyra të shkëlqyera

Sateni është i përsosur për mbrëmje: E veshim në shtatë mënyra të shkëlqyera

Moda
Kalo në kategori