LAJMI I FUNDIT:

Raketa ruse bie afër ushtarëve ukrainas, shpëtojnë mrekullisht – kamera amatore filmoi momentin kritik

Raketa ruse bie afër ushtarëve ukrainas, shpëtojnë mrekullisht – kamera amatore filmoi momentin kritik

Dy ushtarë ukrainas lirisht mund të thuhet se janë njerëzit më me fat, për faktin se i shpëtuan shpërthimit të raketës që ra pak metra larg tyre.

Reklama

Ata ishin pozicionuar brenda istikameve dhe po flisnin me njëri-tjetrin, kur një raketë ruse ra pranë tyre dhe shpërthen gjithçka, transmeton Telegrafi.

Për fat të mirë reagimi i tyre i shpejt dhe istikamet ua shpëtuan jetën, kurse i gjithë ky sulm është filmuar me kamerë amatore.

Ish-komandanti rus kritikoi Putinin: Hesht, mos e hap gojën
Lexo po ashtu Ish-komandanti rus kritikoi Putinin: Hesht, mos e hap gojën

Derisa po binte raketa, vazhdimisht dëgjohej një tingull që tregonte se do të shpërthejë shumë afër tyre.

Nuk dihet nëse kishte ushtarë tjerë ukrainas brenda istikameve, por shpëtimi i këtyre dy ushtarëve po konsiderohet si “mrekulli”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Kanë mbetur më pak se 24 orë deri tek mbyllja e qeverisë amerikane

Amerika
Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Ushtarët ukrainas u shpëtuan nga rajonet e pushtuara pasi ishin fshehur për më shumë se një vit e gjysmë

Evropa
Rusia shënon përvjetorin e aneksimit të rajoneve ukrainase, Putin: Kjo është ngjarje historike, ne jemi një komb

Rusia shënon përvjetorin e aneksimit të rajoneve ukrainase, Putin: Kjo është ngjarje historike, ne jemi një komb

Evropa
Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Wladimir Klitschko: Nuk jam gati të vdes për Ukrainën, por jam gati të jetoj për të

Evropa

"Ne nuk e dimë madhësinë e Ukrainës", Orban për bisedimet e anëtarësimit të Ukrainës në BE

Evropa
Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Elita e marinës amerikane SEAL dhe forcat speciale të ushtrisë do të testohen për përdorim droge

Amerika
Kalo në kategori