LAJMI I FUNDIT:

Qytetarët e Tetovës në mënyrë kreative do të përkujtohen mos luajnë bixhoz (Foto)

Qytetarët e Tetovës në mënyrë kreative do të përkujtohen mos luajnë bixhoz (Foto)

Lëvizja Anti-Bixhoz që angazhohet për heqjen e objekteve të bixhozit jashtë vendbanimeve nëpërmjet rrjetit social “Facebook” njofton se do të ketë fushatë një mujore ku do të vetëdijesohet shoqëria rreth dëmeve që shkakton bixhozi.

Reklama

“Lëvizja Anti-Bixhoz nisi një fushatë një mujore me mbishkrime të ngjitura nëpër autobusë që mbajnë linjat lokale mes nxënës për vetëdijesimin e shoqërisë sonë rreth dëmeve që shkakton bixhozi”, shkruajnë nga Lëvizja Anti-Bixhoz, njofton Telegrafi Maqedoni.

Kjo lëvizje para disa muajve pati edhe protestë ku u kërkua distancimi prej 3 kilometrave të kazinove nga secili vendbanim, profiti i fitimit prej 5% të shkojë te viktimat e lojërave të fatit si dhe Strategji Kombëtare për edukimin kundër bixhozit./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Gazetarja serbe, mediave të Vuçiqit: Publikuan lajme të pavërteta për gjendjen në Kosovë

Gazetarja serbe, mediave të Vuçiqit: Publikuan lajme të pavërteta për gjendjen në Kosovë

Politikë
Shumë turistë e pak punëtorë në Shqipëri

Shumë turistë e pak punëtorë në Shqipëri

Lajme
Thethi “pushtohet” nga turistët, vizitorë nga bota vërshojnë në alpet shqiptare

Thethi “pushtohet” nga turistët, vizitorë nga bota vërshojnë në alpet shqiptare

Lajme
Kongresisti Nuun: SHBA-ja duhet të qëndrojë me Kosovën, sekretari Blinken t'i kundërvihet mobilizimit ushtarak të Serbisë

Kongresisti Nuun: SHBA-ja duhet të qëndrojë me Kosovën, sekretari Blinken t'i kundërvihet mobilizimit ushtarak të Serbisë

Politikë
Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

Lajme
Kurti thyen heshtjen pas tensioneve në veri: E kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe mirë po shkon puna

Kurti thyen heshtjen pas tensioneve në veri: E kemi mbështetjen e ndërkombëtarëve dhe mirë po shkon puna

Lajme
Kalo në kategori