LAJMI I FUNDIT:

Punëtorët e Jugohromit kërkojnë takim me Ali Ahmetin

Punëtorët e Jugohromit kërkojnë takim me Ali Ahmetin

Punëtorët e fabrikës së pezulluar tashmë, Jugohrom kanë kërkuar takim me kryetarin e BDI-së, Ali Ahmeti, për siç thonë ata, të bisedojnë për fatin e fabrikës, shkruan Telegrafi Maqedoni.

“Këtë takim e kërkojmë nga dy arsye dhe atë: angazhim i fuqishëm nga pronari i kompanisë se do të investojë në sistemin për pluhërosje dhe vendosjen e filtrave të cilat 70 % do të realizoheshin deri në fund të vitit, dhe përfundimisht do të përfundonin deri në muajin mars të vitit 2018. Kjo do të realizohej nëse lejohet që përsëri të fillojë me punë kompania, sepse siç e dini edhe vetë, përskaj punës, ndotja në periudhën verore është minimale, gjë që është vërtetuar. Kompania do të punonte derisa ndotja është në kufijtë e lejuara, gjegjësisht deri në ardhjen e periudhës dimërore kur ndotja është më e madhe nga më tepër arsye”, shkruajnë punëtorët e Jugohromit. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

“Kurrë mos u kthefshin”, Peci “mallkon” opozitën, Mushkolaj ia përmend “punësimet familjare” në ministri

Lajme
Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Për deklaratën e Liburn Aliut se Kosova është shtet i përkohshëm, Deda: I ka bërë dëm Kurtit, Osmanit dhe qeverisë së vet

Politikë
INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

INTERPOL-i lëshon fletarrest për Milan Radoiçiqin

Drejtësi
Ambasadori gjerman, Rohde: E paimagjinueshme që NATO në Kosovë të sulmohet

Ambasadori gjerman, Rohde: E paimagjinueshme që NATO në Kosovë të sulmohet

Lajme
A mund të gjykohet Naim Murseli në Suedi - juristët japin opsionet bazuar në ligjet e Kosovës

A mund të gjykohet Naim Murseli në Suedi - juristët japin opsionet bazuar në ligjet e Kosovës

Drejtësi
Si po trajtohen në paraburgim Naim Murseli dhe të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridonës? - flet drejtori i burgjeve

Si po trajtohen në paraburgim Naim Murseli dhe të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridonës? - flet drejtori i burgjeve

Drejtësi
Kalo në kategori