LAJMI I FUNDIT:

Publikohet videoja e sulmit të huliganëve serbë ndaj dy shqiptarëve në veri

Publikohet videoja e sulmit të huliganëve serbë ndaj dy shqiptarëve në veri

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka publikuar videon në të cilën shihen disa serbë në grup duke sulmuar dy shqiptarë.

Reklama

Rasti ka ndodhur të entjen në sheshin e qytetit.

Sveçla ka thënë se qytetarët tanë u sulmuan brutalisht në sheshin e Mitrovicës së Veriut nga milicia fashiste e orkestruar dhe e drejtuar nga Beogradi.

“Ky akt dhune dhe huliganizmi duhet të dënohet ashpër. Ato nuk do të cenojnë rendin ligjor dhe kushtetues në Republikën tone”, tha Sveçla në Twitter.

Policia thotë se sulmi ndaj dy shqiptarëve në veri u krye nga një grup kriminelësh
Lexo po ashtu Policia thotë se sulmi ndaj dy shqiptarëve në veri u krye nga një grup kriminelësh

Më herët, përmes një njoftimi për media, policia bëri të ditur se njësitet policore kanë intervenuar menjëherë për të parandaluar sulmin.

Personat e dyshuar kanë ikur në drejtime të ndryshme të qytetit.

Si pasojë e sulmeve dy viktimat kanë pësuar lëndime trupore dhe të njëjtit janë dërguar për trajtim mjekësor./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

Lajme
Kurti kërkon ndihmën amerikane kundër planeve luftarake të Serbisë

Kurti kërkon ndihmën amerikane kundër planeve luftarake të Serbisë

Lajme
Nga deklarimi i Milan Radoiçiqit se organizoi sulmin terrorist e deri të sekuestrimi i pasurisë së tij

Nga deklarimi i Milan Radoiçiqit se organizoi sulmin terrorist e deri të sekuestrimi i pasurisë së tij

Lajme
Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Lajme
SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

SHBA i kërkon Serbisë të tërheqë trupat ushtarake nga kufiri me Kosovën

Lajme
Kalo në kategori