LAJMI I FUNDIT:

Publikohen imazhet e nëndetëses së shkatërruese ruse, që u godit nga ukrainasit me raketat Storm Shadow

Publikohen imazhet e nëndetëses së shkatërruese ruse, që u godit nga ukrainasit me raketat Storm Shadow

Në rrjetet sociale janë shfaqur fotografitë, që pretendohet se tregojnë nëndetësen e shkatërruar ruse në një sulm të javës së kaluar të organizuar nga ukrainasit.

Reklama

“Fotografitë shfaqin pasojat e sulmit raketor ukrainas me Storm Shadow mbi nëndetësen ruse Pr. 636.3 Rostov-o-Don në Sevastopol”, thuhet përbri fotografive të postuara, transmeton Telegrafi.

Duke marrë parasysh natyrën e dëmtimit që shohim, raketa goditi nëndetësen me efekt shkatërrues”, shkruan ata në profilin e Ukraine Weapons Tracker.

Anëtari i parlamentit ukrainas akuzohet për tradhti
Lexo po ashtu Anëtari i parlamentit ukrainas akuzohet për tradhti

Për këtë sulm fillimisht u raportua nga ukrainasit, ndërsa rusët tentuan ta fshehin duke thënë se një anije ka pësuar dëmtime të vogla dhe se mund të riparohet.

Megjithatë pamjet e publikuara disa orë pas sulmit, shfaqin nëndetësen dhe anijen ruse që goditet nga raketat britanike Storm Shadow. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë
'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

'Serbia nuk ndahet nga Rusia', kësaj radhe pjesë e listës së vendeve mike për shkëmbime financiare

Serbia
Erdogan: Nuk jam dakord me qasjen negative ndaj Putinit

Erdogan: Nuk jam dakord me qasjen negative ndaj Putinit

Turqia
E konfirmojnë ukrainasit: Ne qëndrojmë prapa shpërthimeve të sotme në Krime

E konfirmojnë ukrainasit: Ne qëndrojmë prapa shpërthimeve të sotme në Krime

Evropa
Mjekët kroatë i hoqën gruas 73-vjeçare një tiroid gati dy kilogramë

Mjekët kroatë i hoqën gruas 73-vjeçare një tiroid gati dy kilogramë

Kroacia
Kalo në kategori