Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një telegrami i ka shprehur ngushëllime familjes Dehari për ndarjen tragjike nga jeta e të birit të tyre, Astrit Deharit.

Këtë për Telegrafin e ka konfirmuar edhe zyra për media e presidentit Thaçi.

“Telegrami është i protokolluar dhe është dërguar në adresë të familjes, sipas protokollit”, thuhet në përgjigjen e tyre.

Varrimi i të ndjerit Astrit Dehari do të bëhet sot në orën 14:00, në varrezat e fshatit Zllatar afër Matiqanit. /Telegrafi/

Të gjitha lajmet rreth Astrit Deharit dhe vdekjes së tij tragjike Të gjitha lajmet rreth Astrit Deharit dhe vdekjes së tij tragjike